Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kérhetek lakás vásárlás...

Traktor1 kérdése:

Hogyan kérhetek lakás vásárlási előleget?

Figyelt kérdés

Sajnos most már a második ember vert át azzal hogy megvenné a lakást, keres egy ügyvédet és leteszi a foglalót. De már ketten is kiszáltak annak ellenére hogy tutira igérték.

Hogyan kell helyszínen foglalót kérni ?

Mostantól azt szeretném ha 100 ezer ft-ot letenne a helyszínen, ha szeretné megvásárolni a házat.

De ilyenkor milyen papirt kell irni hogy véletlenül se keljen vissza adni ?

Mert ugye az előleg a vissza jár, a foglaló meg a vétel ár 10% lenne, úgyhogy marad a vételi szándéknyilatkozat ?



#eladás #vétel #előleg #foglaló #Szerződés. Adás
2019. júl. 16. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Ügyvéd nélkül bolond az aki letesz foglalót.

Nem lehet hogy gond van a tulajdoni lappal, és azért lépnek le?

2019. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Kérni nem hiszem hogy lehet. A vevő adhat, ha akar, véleményem szerint nem feltétele az adásvételnek a foglaló. Miért lenne, ha pl. valaki már aznap egy összegben megvenné (ha venné)?


Valami más probléma lesz ott hogy ha visszalépnek. Elég az is, hogy tetszik tetszik, megvenném, aztán mikor kilép elbúcsúzáskor az ajtón, és a "csendes, jó szomszédság"-ból éppen akkor megy be a szembe lévő házba a cigány... Na ott el is vágja magát akármilyen jó áron van.

2019. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy szembe dicsérik a házad, nem azt jelenti hogy jó is. Otthon kicsit átbeszélik, csökken a lelkesedés. Volt idő, mikor sokat ingatlanoztam, bátran kijelentem 20 emberből talán 3 akar lakást venni, a többi csak szórakozik.
2019. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Úgy látszik nem jól fogalmazta.

A ház jó, vevő egyből kijelenti hogy neki tetszik, és lerakott volna előleget de eddig én nem akartam, csak ügyvéden keresztül.

De ennek vége, a következő vevők holnap jönnek. ha pénzt akar lerakni előre akkor elfogadom.

És itt jön a kérdésem lényege, mi legyen a a papirra irva hogy átvettem a pénzt ??

Csak erre a kérdésre kérnék választ köszönöm .

2019. júl. 16. 16:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Letöltést a Google - ból egy foglaló formanyomtatványt.
2019. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Az előleggel az a baj, hogy visszakérhető. Foglaló legyen, nem árt két tanu és legyen benne a hogy vevő tisztában van a foglaló fogalmával.
2019. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A foglaló szerintem az más. Azt már az ügyvédnél megy mikor a 10% foglalót lerakja.

Ennek meg szerintem valami (Vételi szándék nyilatkozat ) kéne lennie.

2019. júl. 16. 16:42
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

"bátran kijelentem 20 emberből talán 3 akar lakást venni, a többi csak szórakozik."


Sok saját ingatlant adtam már el, ezzel maximálisan egyetértek.

Én is szoktam a helyszínen foglalózni, bár ez kétszer fordult elő és csak telek volt.

2019. júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy tisztában a jogi fogalmakkal, akkor inkább ne eröltesd a dolgot.

Vételi szándék nyilatkozatot az ingatlanosok szokták kitölteni, komoly ügyvédi háttérrel.

Amit te összekörmölsz, azt bárki megtámadja, még egy ötéves is.

Maradjak a foglalónál.

2019. júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, csak az a komoly vevő aki nem alkuszik, és még rá is licitál igaz? Kép alapján szerintetek el lehet dönteni hogy kell vagy sem? Ez nem online webshop, meg vatera... elmegy a vevőjelölt megnézi, és ha nem tetszik neki akkor nem fogja megvenni attól még nem szórakozás.
2019. júl. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!