Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Én igénybe vehetem a CSOK-ot,...

Én igénybe vehetem a CSOK-ot, vagy bármi hasonló lakás/ház vásárlási támogatást?

Figyelt kérdés

Feleségemmel a negyvenes éveink közepén járunk, egy 17 éves, még jó darabig nappali tagozaton tanuló lányunk van. Talán sikerülne a kis lakásunkat egy nagyobbacska házra cserélni, ehhez szeretnék valamilyen támogatást igénybe venni. Nem az első ingatlanunk, amit most eladnánk, viszont 14 éve vettük.

Azt se igen tudom, merre induljak el utána érdeklődni, és érdemes-e egyáltalán? Ilyen esetben jogosultak lehetünk rá?


Köszönöm a segítségeteket.



#vásárlás #ház #lakás #csók #hitel #otthon támogatás
2016. aug. 2. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2016. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez rövid, és tömör válasz volt. köszönöm. :)

Ki tudnád kérlek bővebben fejteni, miért nem? Köszi előre is.

2016. aug. 2. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom felfogni ésszel hogy hogy lehetnek az emberek ennyire tájékozatlanok. Nekem se gyerekem, se társam, akivel tervbe lenne gyerek, még is annyi minimális fogalmam van a csok-rol, hogy minimum 3 gyerek után adják... (meg persze még egy csomó feltétel mellett)
2016. aug. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

aha! Még szerencse, hogy tájékozott vagy!


Azért nem voltam tájékozott a témában, mert eddig nem érintett, most vált aktuálissá.

Ugyanakkor én meg azt nem tudom felfogni, ha valaki sík hülye dolgokhoz, miért osztja az eszet? Mert nem mindegy ugye, hogy az okos ember hülyéskedik, vagy a hülye ember okoskodik. Szóval ne próbálj okoskodni, egyrészt nem megy, másrészt nem áll jól. Mondom ezt azért, mert hogy a nagy tájékozottságod mellet fingod nincs a csok-ról az fix!


Igaz, én is elkövettem azt a hibát, hogy előbb egy hozzád hasonlóképpen (téged) tájékozatlan ember véleményét kérdeztem meg, nem pedig gugliztam a témában. Tessék, itt van, tájékozódj!


[link]


Segítek. Egy gyerek után 600.000 Ft.- támogatás vehető igénybe.


Egyébként ha ennyire megnyerő vagy, mint amilyen tájékozott, nem csoda, hogy nincs társad!


szép estét neked!

2016. aug. 2. 23:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bővítésre (gondolom, ez nem lehetséges nálatok), vagy vásárlásra igénybe tudjátok venni 1gyerek után. Mi éppen túl vagyunk rajta, az az igazság, hogy 1.nem biztos, hogy egyszerű lesz eladni a lakást, és ennek az árát ugye be kell forgatni az új ingatlanba, 2.ügyvédi költség, csok intézési költség, földhivatal, és egyéb apróságok kb 200ezer. Sokat elvisz sajnos. Kb egy hónap csak a banki ügyintézés, amíg rámondják az áment, meg még hetek, mire mindent elintéztek, hogy ki is utalják a csokot-így kalkuláljatok. Sok szerencsét hozzá.
2016. aug. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. # 5

Igen, ez egy hasznos és konstruktív válasz volt. :)


A lakás árát mindenképpen bele akarjuk forgatni, ez nem probléma. Azt nem tudtam, hogy a CSOK miatt ügyvédhez is kell fordulni. Mit csinál az ügyvéd a CSOK-al? és persze a banki átfutás ideje is meglepett, de legalább lesz idő eladni a lakást. :)

Ha megítélik, utalják utólag is, vagy ha már túl vagy az adásvételen, akkor buktad?

2016. aug. 4. 07:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Az adásvételi szerződéshez kell ügyvéd, aztán később nyilatkozatot kell nála írni az eladóval, miszerint kifizettétek a csokon felüli részt, ő pedig megkapta. Előbb az önerőtöket kell kifizetni (a teljes fennmaradó részt), a csokot csak utána utalják, ha már minden klappol. Háromszor voltunk földhivatalban,, háromszor ügyvédnél, legalább ennyiszer a csokot igénylő bankban, meg aztán még a sajátunkban is, hogy igazoljuk az önerő elutalását. Adásvételi szerződés nélkül nem foglalkoznak veled, menjetek be egy bankba, kérjetek brossúrát, mert az adásvételinél is vannak megszabva pontok, minek kell szerepelni benne, nehogy lehessen újra írni az egészet. Ja, és az eladóval is alá kell íratni a csokos szerződést, energetikai tanúsítványt is kértek, mert ugyan eltörölték, de azért csak bekérik-és ez vszínűleg kell majc a ti lakásotokra is (eladó fizeti)
2016. aug. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!