Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mik ezek? A fürdőben találkozn...

Mik ezek? A fürdőben találkozni velük.

Figyelt kérdés

[link]


Google képkeresővel próbálkoztam, de szerinte csak szimplán pók...:) ami kizárt, mert ezek repkednek.


Szóval panelban lakunk albérletben, az elmúlt időszakban egyszercsak megjelent minden nap 1-2 ilyen kis valami a fürdőszobában, pontosabban a kádban, a "szellőző" fölött. (Nem tudom mi ennek a neve, ez a benyomós káddugó van, és a csap alatt a kád belső falán van ilyen tekerő, amivel "ki lehet húzni" a dugót. Amögött pedig lyukak vannak, gondolom mint a kézmosóknál lévő lyukak olyan szerepet tölt be.)

Hiába vizezem le őket, elég kitartóak, néha el is tűnnek szinte egyből. Ha mégis sikerül a lefolyóba kerülniük, másnap úgyis találkozok még egy párral. Vagy a kádban, vagy a falon szoktak csücsülni, akár a csempén, akár a plafon alatt a falon. Van egy szellőző a fürdőszoba falán, pont a kád fölött, az valamiféle "akna".

Nem tudom hogy van-e összefüggés, kb 2 hete minden nap olyan büdös volt a fürdőben, amolyan antibiotikum szag.. kicsit édeskés, mégis kesernyés, és nem tudom, hogy mitől... aztán ugyanúgy tűnt el egyik napról a másikra az a szag..


Szóval mik lehetnek ezek, és honnan jöhetnek? Kártékonyak? Mit lehet tenni ellenük?


2019. aug. 28. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Lepkeszúnyog. Ártalmatlan.
2019. aug. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%
Bocs, mégsem ártalmatlan. Rosszul tudtam.
2019. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alain Delon ***** válasza:
82%
2: "A közönséges lepkeszúnyog (Psychoda alternata) a rovarok (Insecta) osztályába, kétszárnyúak (Diptera) rendjébe és lepkeszúnyogfélék (Psychodidae) családjába tartozó faj. Közismert rovar, az emberek környezetében gyakorta előfordul. Rokonságban áll a trópusi kórokozót terjesztő, vérszívó lepkeszúnyogokkal, de e fajnak nincs egészségügyi jelentősége."
2019. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!