Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan tartsam távol a patkány...

Hogyan tartsam távol a patkányt a nyulaimtól?

Figyelt kérdés

A nyuszik egy disznóólban vannak, azon belül kutyáknak való szobakennelben (ketrecben). Most vannak kisnyulak is. Egy kisnyúl elpusztult tegnapelőtt, és kuvettem, a ketrec tetejére tettem egy dobozba, hogy majd másnap elásom... De tegnapra hűlt helye.... Gondoltam, hogy patkány lesz a tettes.... Tettünk ki élvefogót, ma találkoztam is a delikvenssel....aki oda az ólba, fadeszkák közé építette a vackát, ott találtam EMG az elhullot kisnyúl maradékát is.... Ma este kicsit meghajtottuk, mert próbáltuk kutyával megfogni, de nem sikerült.

Szalonna van a csapdába, de kétlem, hogy megfogja... Viszont eléggé féltem a nyulak át, főlek a 3 hetes kicsiket.

Ha elköltötetem a telken belül pl a kétszintes házunk erkélyére őket, az megoldás lehet, vagy csak beljebb csalom? Oda nem vinnék föl takarmányt, csak amit eléjük rakok, illetve álmot is csak WC-be raknéj nekik, alájuk meg polár pokrócot (hogy minél kevesebb takarmány/alom anyag kelljen). Illetve holnap rendet csinálunk az ólban is... Lehet hogy azzal elüldözzük, ha onnan kipucolunk mindent?

Amúgy pontosan mi csalja oda a patkányt? A takarmány? Meg az, hogy "lomos" az ól és könnyű elbújnia? Vajon egyedül volt? (eddig nem láttuk nyomát sem, ma is csak egyet láttunk....)

Egyébként arra jött ma elő, hogy a nyusziknak vittem répát és elkezdtek rágni jó hangosan ahogy ettek.... Erre elkezdett vackolódni majd hallottam ahogy bekúszik a ketrec mögé, majd megjelent a farka....

Kis dög... Mérget nem szívesen tennék ki, mert van a szomszédok an is meg nálunk is kutya/macska... De persze ha nem marad más...

Hogyan tartsák úgy nyulat hogy elkerüljem, hogy ideköltözzön egy patkány kolónia?



2019. dec. 24. 23:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a sok helyesírási hibáért/ elírásért, de telefonról írtam és sokszor baromságokra javítja az írott szöveget az autocorrect....
2019. dec. 24. 23:57
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

A patkány csapatokban él, ha egyet láttál, akkor van ott bőven (a szomszédoknál is).

Érdemes lenne körbekérdezni, mások láttak-e patkányt, plusz az önkormányzatnak is lehet szólni.

2019. dec. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Silurus ***** válasza:
80%
A saját szememmel láttam ahogy elkapja a kilós nyulat is. Mindenképp irtsd ki valahogy, rakj rendes patkánycsapdát.
2019. dec. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A patkány nincs egyedül és elég gyorsan szaporodik így mihamarabb el kell kezdeni irtani őket.


Helyezz ki több helyre mérget és ahogy fogy pótolni kell.

Nálam ez vált be:

[link]

Ha elkezd fogyni nem szabad sajnálni ugyan arra a helyre 2-3 db-ot ki lehet tenni.

(Nálunk a szomszéd kezdett tyúkokat tartani és hozzánk fészkeltek be a fa tárolóban végül 8db patkány maradványát találtuk meg a méreg kihelyezése után, pedig elég korán észrevettük őket).


Ha elfogyott akkor másik fajtával próbálkozz például a Bros márkában van a legtöbb brodifakum hatóanyag.

A mérgekben raknak direkt olyan anyagot amitől keserű lesz és más állat nem nagyon eszik belőle, de azért olyan helyre rakd ahol kutya nem fér hozzá.

Ezen kívül a fészkéhez rakj ki ragasztós csapdát hátha bele megy.


A nyulak ketrecét próbáld magasabbra tenni, hogy nehezebben férjen hozzá, esetleg a ketrecre lehetne tenni csirke dróthálót.

A takarmányt ha lehetséges próbáld elzárva tartani, akár műanyag hordóban.


Igen ahogy írtad a takarmány és a lomos tároló ami nincs mozgatva maga a mennyország nekik.

2019. dec. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Csak a zselés patkánymereg használ.
2019. dec. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez Protect pép nálam is bevált. Pedig állítólag a bromadiolon nem olyan jó, mint a brodifakum. A Bros-t még csak egerek ellen használtam, azok szeretik.

Én a helyedben nem takarítanék még ki egyelőre. Ha elüldözöd a patkányt, akkor átmegy a szomszédba, vagy nálad az udvaron keres más helyet, aztán szaporodik tovább. Most legalább tudod, hol lakik.

Szerintem csak a nyulakat meg minden ehetőt távolíts el, és ezzel egyidőben használj ilyen patkányirtó pépet meg hagyományos lecsapós patkányfogót. Ha mást nem talál, akkor bepróbálkozik ezekkel. Ha elkapta a fogó, vagy egy idő után már nem fogy a zselé, csak akkor takaríts ki. Lehet persze, hogy a szomszédból jön újabb, de nem biztos, és ez a mostani már biztosan nem fog szaporodni.

Az erkélyre nem fog felmenni. Nem tud a falon járni, mint az egér. (Azt már láttam egy repedezett vályogfalon felmászni.

2019. dec. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!