Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy tudom kiirtani a patkanyt...

Hogy tudom kiirtani a patkanyt ha csak enni jar hozzank?

Figyelt kérdés
Van egy kinti garazsunk, a szomszed haza mellett. Az a haz evekig nem volt lakva, a hatsoudvar lomos, teli van patkannyal/egerrel es egyeb allatokkal.. mivel van tyukunk igy a garazsba jar a patkany hozzank enni tojast/kukoricat. A ragaszto/patlanycsapda/semmi nem valt be. Kicsempeszi belole a kukoricat es elmegy. Mit tudnank tenni ezellen?
2018. szept. 24. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Ha nincs macskád, akkor patkánycsapda kell hozzá. Ez lehet nagyméretű egérfogó, de lehet egy olyan összetákolt (pl. nagy PVC-cső és sima falú műanyag kuka) csapda, amibe bemenni be tud a patkány, kijönni viszont már nem.

Nálunk is volt ilyen, így fogtam meg vagy hármat-négyet, mikor a pincében rájártak az ott tárolt élelmiszerre. Egy sima falú öblös edény szájára kaját raktam, majd beleraktam még többet. A patkány bement, de kijönni már nem tudott. Más dolgom ezekután nem volt, mint hozni a hamvasztót, és elevenen megsütni. Nem tetszett neki :D

2018. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Erre szolgál a gipsszel kevert liszt, a gipsz megköt a patkány gyomrában.
2018. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

nekem egyik tanárom, mesélt egy olyat, hogy még nagyszülei idejében volt egy módszer, ami ma már brutális...


egy patkányt megfogtak, kiszurták a szemét, a lábaira dió héjat raktak és a fenekét össze varták

ez a kolóniát elűzte, mivel társai számára félelmetes volt, mivel egy patkány visítva ingerülten kopogva szaladgált fel alá



amúgy szerezz be cicát, ha látsz egyet kezdd el etetni

2018. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Első lépés, hogy el kell zárni a tojást, és a kukoricát. Például 220 literes hordóba. Ha szükséges, rendrakás. A patkány szereti a rendetlenséget.


Második lépés, hogy megpróbálod megszüntetni a behatolási pontokat a garázsodba.


Harmadik lépés egy élvefogó csapda. [link] Ilyennel fogtam egyszerre 4 darabot is.

Legegyszerűbb, ha megtanítod őket úszni. Én inkább tisztítótűzbe raktam őket. Ennyit érdemelnek.


Negyedik lépés a mérgezés. Az a lényeg, hogy brodifakum hatóanyagú mérget vegyél, ne pedig bromadiolonnal ellátottat! A brodifakum sokkal jobb, nem alakult még ki rá a rezisztencia.

Ha teheted, [link] ilyen mérget vegyél. Ez azért jobb a többinél, mert fel lehet drótra fűzni, ezáltal ellenőrizhetővé válik a méreg fogyasztása, illetve nem tudja elhordani a fészekbe, muszáj lerágnia.


5. Lépés a macska. De olyan kellene, ami meg is fogja, nem pedig valami elkényeztetett vacak. A kóbor macskák jók erre a célra, mert ők rá vannak kényszerítve a vadászatra.


Megjegyzem, hogy én macskák mellett mérgeztem, egyiknek sem lett baja. Nagy nehézségek árán sikerült kiirtanom őket, pedig brutális módon el voltak szaporodva a férgek.

2018. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi ez a hülye módja a youtube linkelésének?
2018. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!