Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Van itt olyan aki elvesztette...

Van itt olyan aki elvesztette a harcot a fáraóhangyák ellen? Mi lett a dolog vége, mi történt azóta?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi (főleg olyanok esetében akik kertes házban laknak), hogy van-e olyan itt aki hiába próbálta kiirtani a fáraóhangyákat mindenféle módon, nem járt sikerrel, és végül elveszítette a harcot hogy így mondjam.

Csak mert mi nagyon ebben a cipőben járunk, és jó lenne olvasni hogy akik hasonlót éltek át ők miként viselik, vagy mi lett a folytatás. Mi eddig próbálkoztunk profi irtókkal, kirakós csapdával, fújós méreggel, bebetonozással, egyik sem használt. Nem fogynak el, nem halnak ki, és a lebetonozott részeket vagy megkerülik, vagy találnak egy helyet ahol gyenge és kirágják maguk ismét. Hónapok óta küzdünk velük, konkrétan május vége óta, rengeteg ideig próbáltuk irtani őket méreggel, biokillekkel, hívtunk profi irtót, ők visszafizették a pénzt mert ők sem tudtak eredményt elérni ellenük, most volt egy bő két hét mert frissen körbebetonoztuk az egész szobán a szegélyt ahonnét jöttek, mostanra megtaláltak új kijáratot és ismét elkezdtek előjönni.

Szóval nagyon úgy néz ki ezt a harcot nem tudjuk megnyerni, lehetetlen ezeket a mocskokat kiirtani. És ráadásul abba se hagyják a rajzást, pedig azt olvastam pár hétig jönnek csak évente. Hát ezek három hónapja egyfolytában...

Az érdekelne, aki szintén elbukott a fáraóhangyák elleni harcban, ő hogyan élte ezt meg, mi volt végül a dolog folytatása? Azóta is társbérlet? Vagy egyszer eltűnnek majd maguktól? Esetleg költözés? Létezik olyan irtó aki el tud velük bánni?

Minden tapasztalatot köszönök!



2020. aug. 10. 23:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is minden elbukott, utána megelégeltem 1 liter nitrohígítóhoz öntöttem 1 deci 2t olajat, fél deci benzint, megfúrtam a helyet ahol feljöttek,a hígítós kupa kupakját megfúrtam, beleragasztottam egy darab benzincsövet és tele nyomtam a lyukakat a cuccal, de úgy rendesen istenesen, kb 1 hétig volt enyhe hígító szag de azóta 2-éve egy darab se jött fel, szerintem mind megfulladt a gőztől.



Arra vigyázni kell hogy meg ne gyulladjon mert befüstöl, bár még ha begyullad se lehet komoly gond.

2020. aug. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Gyerekkorom óta csaláfiházban élek, vokt nálunk is, hogy fel felbukkant a hangya... de igazaból ha nincd mit enniük, akkor eltűnnek... a semmire ők sem mennek... ha nálatok ekkora probléma, akkor bizony ti etetitek őket.
2020. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Ezek ilyenkor nem a kajára rajzanak. ezek fáraóhangyák.
2020. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem világos, hogy házon belül, vagy kívül rajzanak?
2020. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Nekik teljesen mindegy hogy kifele vagy befele rajzanak, ők azt nem látják hogy 4 fal meg egy ablak van, csak annyit hogy nagy üres tér +fény.
2020. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Kívül ÉS belül IS rajzanak, azaz csak rajzottak, mert kint a rés ahol jöttek el lett betonozva, így most már csak bent jönnek (itt is el lettek betonozva de mindig találnak vagy rágnak új kijáratot.

Azzal kapcsolatban hogy "mi etetjük" őket, annyi fűznék hozzá, hogy ezek konkrétan nem fogyasztanak semmi olyasmit amit más hangyák vagy egyéb állatok, nem hogy nem etetjük őket de még ha etetnénk se vinnék el: parkettát, padlószegélyt, falat stb. esznek.

2020. aug. 11. 14:32
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

#6 ez hülyeség.


Nagy valószínűséggel van élelem a lakásban, amit nem elzárva tartotok.


Mellesleg kívülről lebetonoztátok a kijárataikat, így persze, hogy befelé jönnek (facepalm).

2020. aug. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
ez nem a hagyományos fekete hangya hogy a kajára menjen :D
2020. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem létezik olyan álat, ami parkettát vagy paflószegélyt, falat enne... de ahogy gondolod, agogy érzed... ha jobb ez a kifogás mint a takarítás, akkor a hangya marad örökre...
2020. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem azért de nekem van olyan házam amiben senki nem lakik, nincs bent semmi amit megehetnének csak permetszerek, meg 1-1 gép, és mégis minden évben feljönnek...


Amúgy a fa parkettát/parkettaszegőt (nem laminátos) simán megeszi a szú meg a fáraóhangya, illetve a falat nem konkrétan megeszik csak szétfurkálják.


Nem igaz hogy nem láttál még vöröshangyát, vagy zárnyashangyát.

2020. aug. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!