Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Megéri éjszakára égve hagyni...

Megéri éjszakára égve hagyni a villanyt? Nem fogyaszt sokkal többet, ha egy helyen ég a villany egész éjjel?

Figyelt kérdés

Szeptember óta mindig, ha hazamegyek, lecuccolok, csinálom a vacsorát és nagy valószínűséggel szinte majdnem mindig látok csótányt. Barnás színű, mindig szalad, de eddig kikaptam a zsebkendőt a zsebemből mikor láttam, agyonnyomtam. De mindig lesz új. Nem volt még olyan, hogy többet láttam, mindig egy volt, de aztán máskor megint van. Nem minden este, de majdnem. Tegnap nem sikerűlt agyonnyomni, beszaladt a hűtő alá. Valamelyik este pedig egy feketét láttam, ott állt a papírtörlő tekercsen, annak elől két csápja is volt. Azt is agyonnyomtam.


Megérné éjjelre a villanyt égve hagyni, hogy ne jöjjenek elő sose, nappal pedig világos van vagy hülyeség?


Mást nem tudok csinálni. Ismerősök vettek spray-t, minden este befújják a szekrény, hűtő alatt, stb, mégis van. Nem tudom mit kell tenni.


Debrecenben lakok, pl.Miskolcon nincs csótány, Budapesten fordul még elő.



2020. dec. 25. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Rendelj egy általános csótányirtást.

[link]

2020. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ki mondta h Miskolcon nincs csótány?

Miskolcon laktam és bizony volt csótány.

Panel és társasházban csak akkor lehet tenni valamit ha az összes szomszed benne van az írtásban, máskülönben abból a lakásból szaporodik el ahol kimaradt.

Amúgy hihetetlen túlélők de szerencse hogy nem büdösek mint mondjuk a poloska.

Én csak azért nem égetném a villanyt hogy ne jöjjön elő

2020. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem ismerem a csótányok életét.Van 3 vattos led izzó,ami elég nagy fényt is ad.
2020. dec. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Panelben lakom, távfűtés van, meleg van, gondolom jönnek befelé.


Aki ajánlotta a rovarirtást, köszi, szép és jó de az a helyzet, hogy ha én jó pénzt kifizetek, kb. 10 ezer forint, mert csak egy helyet kell, csak konyhába láttam még, akkor honnan tudjam, hogy az irtó nem -e csak sima vízzel permetez be? Aztán röhög egy jót?

2020. dec. 25. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Én is debreceni vagyok, 15 éve nem láttam csótányt!


Van egy receptem, ami csodát tett: egy darab csótányunk sincs!


Ha kell, priviben elküldöm.

2020. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
el kell tömíteni minden rést, ahol bemehetnek a lakásba: csövek körül, panel rések mentén, szellőző nyílásoknál stb.
2020. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Fenyben is elojonnek, tok mindegy, ha te alszol ejszaka es ugy latjak, hogy csend es nyugi van a konyhaban.
2020. dec. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Vegyél csótánycsapdát.

A munkahelyemen volt nagyon sok, amikor odakerültem. Néha, ha felvettünk valami nagyobb tárgyat, 30-50 is elszaladt. Pár havonta jött a szakember a permetezőjével, végigfújta a falak mentét, nem lehetett felmosni 3 napig, de a csótányok nem lettek kevesebben. Aztán 3-4 év után egyszer hoztak csótánycsapdákat. Egy hét múlva már egyetlen csótányt se láttunk, és azóta se. A márkára már nem emlékszem, csak hogy ilyen kis 3 dimenziós dolgok voltak, nem sima lapok, és beléjük tudott menni a csótány.

2020. dec. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi értelme.

Annak van értelme, ha az összes cső körül letömíted a lakást. Azaz az összes lefolyócsőnél, hideg-melegvíz strangból kilépő helyén, a budilefolyó körül ténylegesen és teljesen, a különféle strang-takaró pozdorja vackok alsó-felső-oldalsó fallal-plafonnal padlóval találkozó vonalán festhető akrillal totálisan résmentesen kinyomni. az összes konnektort kiszedni és átnézni nincs-e keresztezva a szomszédéval, nincs-e átszakítva az elválasztója.

A kukát NEm a konyhaszekrényben a mosogató alatt tárolod, hanem fedő nélkül szabadon és minden nap kihajítod az 5 méterre levő szemétledobóba. NEM a lakásban halomzod!

A bejárati ajtót körbeszigeteled résmentesen azzal a ragasztós szigetelővel NEM purfixxel, hanem a drágábbikkal, tökéletesre.

Konyhaszekrényből mindent kiszedsz, ha van szoklilába kihajítod, hogy alatta is takarítható legyen. Szekrények mögé-alá benyomsz 1 hétig minden nap csótányirtó spray-t. A konyhaszekrény rései, illesztései, a szekrények hátlapjai, a mosogató alulról és a rései, a hideg vizes vezetékre kicsapódó pára, a sötétbe eldugott kuka (hogy ne látszódjon) tökéletes csótiparadicsom! A hűtő alá, mögé is fújj be! A sütő alá és mögé is, a konyhaszekrény bútorhátlapja mögé is!

Ha van pvc ami nincs leragasztva, az alá is!

A frissen kikelt mikroméretű csótikat nem látod, csak a nagyokat. De a kicsiket is ki kell dögleszteni, ezért kell fújni mindenhová. Fürdőszobában is. Mosógép alá is! Fölösleges fikszfakszokat kihajítani, szőnyeget kihajítani.

Szűntesd meg az ideális életlefltételeiket és hidd el, maguktól eltakarodnak a pitsába. Nem hülyék ezek, csak sima egyszerű, beszari csótányok. Nem csíp, nem harap, nem ciripel, nem kuruttyol, nem nyávog, nem ugyat, nem leszel tőle kiütéses, nem leszel se aidses, se leprás, sőt még covidos se.

2021. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel a petetokra nem hat a méreg, ezért kb 2 hónapig kell folyamatosan gyilkolni, hogy a frissen kikeltek is kidögöljenek, különben újraszaporodnak. A csótinak nyugalom, sötét, csend, meleg, víz és szénhidrát kell. Ha megvonod tőlük, főleg a vizet, eltakarodnak ahhoz aki igénytelen disznó. A mosogatót, mosdót, kádat dugózd be, hogy a szifonba ne tudjanak belekortyolni. A túlfolyó ugyan rizikófaktor, de éppen leragaszthatod azt is szigszalaggal. mosógép legyen mindig kinyitva, kihúzva a fiókja, szekrények 5 cm-el elhúzva a faltól. Szekrénylábak leszedve, szőnyeg kihajítva.
2021. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!