Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi rághatja hangosan a parkett...

Mi rághatja hangosan a parkettát alulról? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

4 lakásos tégla társasház egyik földszinti lakása, albérlet, ahol 4 éve lakom. Kb 3 hónapja hajnalban kaparást, rágást (mintha valami a falat/fát rágná, mint hód a fát:) ). Napokig kerestem honnan jöhet hang pontosan.

Az előszobában van egy beépített szekrény eltolós ajtóval. Rájöttem, hogy onnan jön a hang. Az egyik sarkában van egy lyuk a falon (azt szerintem még szakember vághatta ki valamiért, mert szabályos 4 szög formájú), ott jön fel az állat. A lyuk felőli oldalon a fal túloldalán egy kis közlekedő van parkettával. Olyan, mintha a parketta szegély alatt jutna el odáig.

Mára odáig ment a dolog, hogy a kis közlekedő másik oldalán a szegély végét kirágta. Elképesztő hanggal rágja, szinte mindenki felkel rá. A szekrényben nem volt eddig sem semmi, ami élelmiszer vagy hasonló. Vegyszereket tárolunk ott. De már azokat is kipakoltam és tettem be kb 6 patkányfogót (azt a lecsapósat), és egy olyat, amibe ha belemegy a kaja miatt már ki nem tud jönni...de semmi. Korábban a ragasztó nem volt hatásos, bár belelépett, de vagy a mennyiség volt kevés vagy nem ért semmit, de lehetett látni a nyomból, hogy azonnal a lyukon távozott. Fogalmam sincs mivel tudnám kiirtani. Borzasztó hanggal van, főleg, hogy a parketta szegélye miatt kvázi olyan, mintha az előszobában valami faragna vagy rágna (nem tudom mihez hasonlítani a hangját). Vagy fát vagy a falat rágja, kaparja. Kint a lakásban még nem láttam nyomát, a beépített szekrény alján a csempén kis sötétbarna kb kávészem nagyságú ürüléket láttam már.

Ha elindulok a szobából kifelé azonnal abbahagyja, sokszor nem is kezdi már újra.

Valaki tapasztalt már ilyet? Mit tudok tenni, amivel el tudom kapni? Egyátalán egér vagy patkány ez? Mérget nem merek még kitenni, mert ha a padló alatt döglik meg, akkor a szagtól nem tudnánk megmaradni egy darabig. Kint a lábazatnál láttam pár rést, azokat is megoldanám, de mig nem kapom el és nem tudom biztosra, hogy nincs bent, addig nem merem lezárni azokat a pici réseket.


Tapasztalatotokat, segítségeteket, tanácsaitokat nagyon szívesen veszem és előre is köszönöm!



2021. jan. 11. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Hívj ki egy hivatásos kártevöírtó céget, ök mg tudják oldani.
2021. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyasmi az ürüléke mint egy tic-tac csúcsos cégekkel, akkor patkány.
2021. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A patkány ellen mi lehet a legeredményesebb irtás/befogás technika? Olyan, mintha ez a tróger tudná, hogy a csapdára ne lépjen rá. Pedig semmi nincs rajta. Gondolom a ragasztóba is azért nem ragadt bele, mert patkány...vélhetően egy egér benne maradt volna:/
2021. jan. 11. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem a te dolgod berlokent.

Szolj a tulajnak, ertesitse a gondnokot (ahol 1 patkany a lakasig jutott, ott komplett kolonia van a hazban) es celzottan egesz hazban irtsak ki megfelelo szakemberekkel.

2021. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Zardd el az útját!
2021. máj. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!