Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Így lehet bajom a spilan-tól?

Így lehet bajom a spilan-tól?

Figyelt kérdés
Ma délután lepermeteztem néhánylevéltetves növényt spilan-nal. Kint voltam a kertben, a hajamat összefogtam, hosszú, nadrág és hosszú ujjú volt rajtam. Kis kézi permetezővel csináltam, mikor nem fújt a szél maszk nélkül csináltam, de feltámadt és felém fújta, ezután felvettem egy orvosi maszkot. Próbáltam távol maradni, meg kb térdmagasságban permeteztem, de néha 1-1 fuvallatnál megkeverte. Gumikesztyű végig volt rajtam. Utána természetesen rögtön levettem a ruhákat, zuhanyoztam és hajat mostam, utána a szememet is műkönnyel “átmostam”. Kicsit felelőtlenül álltam neki, de tovább nem húzhattam, mert most pont nem esett az eső és a szél sem volt/nem volt olyan erős... Lehet számít, a permet szagát egyszer sem éreztem, illetve mindig úgy próbáltam állni, hogy a hátam mögül fújjon a szél. Szerintetek lehet így bajom?
2021. jan. 24. 16:34
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
60%
Ennyitől nem lesz. De beszerezhetnél egy normális maszkot ne orvosi maszkban csináld. Maszk nélkül még szélcsendbe se
2021. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, a maszk a telken maradt a többi permetezős cuccal. Legközelebb erre jobban figyelek.
2021. jan. 24. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha a teljes kiszórt mennyiséget megittad volna, még attól se lehetne semmi bajod. Amiből egy pohárka bekevert szert nem lehet meginni következmények nélkül, azt az anyagot neked még képen se mutatják meg...
2021. jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Maszk nélkül még szélcsendbe se"

Bébi, aki tud permetezni, és úgy csinálja ahogy a kérdező, hogy a háta mögül fúj a szél, és elfelé fújja tőle a permetet, az mi a pék pókjáért vegyen fel maszkot??? És jól mondja a #3-as válaszoló, a manapság szabadforgalmú szerek (amilyen a Spilan is), na attól előírás szerint használva nemigen mérgeződsz meg...

Szóval kedves kérdező, nem lesz semmi bajod attól, amit leírtál...

2021. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a maszkban igaza van, nálunk ha fúj a szél simán pillanatok alatt megfordulhat. Amúgy köszönöm a válaszokat, én is hasonlóan gondoltam, mint ti, de anyukámtól sokszor meghallgattam a permetezés alatt/után...
2021. jan. 26. 23:41
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
42%
Azért durva hogy itt egyesek rovarölő ivásra bìztatnak. Lehet bajod hirtelen nem lessz de hosszùtávon maszk nélkül gond lehet. A mérgek a májban rakódnak le azt károsìtják.
2021. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te hol olvastál ilyet, hogy rovarölő ivására biztatna valaki valakit.

Maszk nélküli permetezéstől azoknak a téesz-traktorosoknak lett bajuk, akik egész életükben mindenféle védelem nélkül permetezték a szőlőt, és évi többszáz órát vezettek úgy, hogy az átláthatatlanul sűrű permetfelhőben ültek, mert a szél visszahordta rájuk. Na, ezeknek 30 év után sok esetben lett bajuk. De néhány alkalommal a virágpermetezés, hát ez nem az a kategória.

2021. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
Akkr ne hasznáatok maszkt. Nem kötlező de erre én ne bíztatnék snkit
2021. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó hogy valakit a vegyszer megivására biztatnának, de teljesen osztom azt a véleményt hogy a ma kapható szabadforgalmú szerek mint a spilan és mospinan tényleg nem ártanak még fürdővíznek sem.
2021. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez egy sima egyszerű kérdés volt. Az ivást én példának vettem, de nyilván nem innám meg, mint mások sem. Ezen ne nyissunk vitát. Senki sem bíztatott senkit, hogy permetet igyon. És nyilván a teljesen biztonságos használat része a megfelelő ruházat és maszk, illetve szélcsend. És persze, ez minimális mennyiség a TSZ traktorosokhoz képest és nem csoda, hogy minden bajuk lett. A kérdés alatt ne legyen veszekedés, csak a tanácsoknál maradjunk, hátha más is hasonlóan jár, mint én. A válaszaitokat viszont köszönöm.
2021. jan. 28. 11:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!