Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A darazsak nem fészkelnek be...

A darazsak nem fészkelnek be a gázcsőbe, ha felújítás alatt nem dugózzák le?

Figyelt kérdés
Egy ideje szabadon hagyták az új rézcsövet a "szakik", még gázóránk nincs. Ezt nem szokták ledugózni, amíg nincs kész a cucc? A minap jutott eszembe miután már találkoztam pár darázzsal, hogy ezek nem szoktak beköltözni az ilyen helyekre is? És ha igen, hogy fogják kiírtani onnan őket, meg kipucolni a csövet, ha mondjuk már behordták a fészküket?

2021. máj. 30. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Darázs biztos nem, más rovarok pl. pók simán belemehet.

Mondjuk egy nejlon zacskót rá kell húzni meg körbe tekerni a cső végén és ennyi.

2021. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy most lezárjuk, csak az a gond hogy kb 2 hónapja így van, én sajnos hülye vagyok hozzá eszembe se jutott hogy gond lehet, egyik ismerősöm mondta, hogy hát azt jó lett volna lezárni mert ha belefészkel a darázs azt semmivel nem lehet kiszedni.
2021. máj. 30. 23:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha belefészkel, az nem 5 méter távolságba fészkel, hanem közvetlenül a nyílás elé, pár centi távolságba, és onnan terjeszkedik befelé. Tehát meglátod, ha van benne fészek, és ki tudod piszkálni egy csavarhúzóval. (Ilyen vékony csőbe amúgy se nagyon szoktak, bár kizárni semmit nem lehet a darazsakkal kapcsolatban.) Ha nincs, akkor meg egy szigszalaggal megoldod.
2021. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!