Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettünk egy panelt, a nappalib...

Vettünk egy panelt, a nappaliban falba (horonymarás) vezette el az előző tulaj a vezetékeket. Most mi legyen?

Figyelt kérdés

Vízszintesen a szomszéddal közös falnál, végig ki lett marva egy csíkban.

Egy vezeték fut benne. Nem tudom milyen mélyen marték ki.


Több helyen olvastam, hogy tilos.


Akkor most mi legyen? Szóljak valakinek (kőműves, statikus...)? Mit fognak csinálni? Mennyibe fog ez nekem kerülni?


Olyan ne irkáljon már, aki nem ért hozzá.

Köszi!



2021. máj. 30. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Hee? Ott a helye a vezetéknek
2021. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Több helyen azt írják, HOGY PANEL LAKÁSBAN TILOS A HORONYMARÁS VÍZSZINTES IRÁNYBAN !!!
2021. máj. 30. 16:46
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

Tilos? Amikor épültek, akkor is így volt:

[link]

2021. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
A jóisten áldjon meg, nem fog összedőlni a ház! Aztán meg hol olvastad, hogy vízszintesen nem szabad marni?! Már hogyne lehetne?!
2021. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Kérlek linkeld már be, hol olvastál ilyet.
2021. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Biztosan a fészbókon írta valamelyik panelproli.

A villanyt ezentúl panelben, csak cikk-cakkban lehet marni...

2021. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Maradjunk annyiban, ha a betonkoszorúkba tilos lyukat fúrni, akkor a panelt se vésse senki

Nem másnap fog összedőlni, de nem.

Nem józan aki a Sütő miatt akarja kicserélni a vezetéket a hálóba

2021. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

A statikusok is max. 5mm mély hornyot engednek meg, ebbe nyilván a vakolat nem számolandó bele, ami szintén több mm. Ugyanakkor a hivatalos álláspont az, hogy nem lehet a panelt megvésni, ill. ha megakarjuk, akkor szakember tanácsát kell kikérni, hogy mely fal megvéshető továbbá hány mm mély horony véshető. Úgyhogy annyira nincs félretájékoztatva a kérdező. Gyakorlatban meg ált. megvésik. Ott, ahol van kialakítva horony, amit linkeltek is, ott kitépik a régi vezetéket és annak a helyére teszik az újat (így kellene eljárni!). Véleményem szerint a legjobb megoldás (a falon kívüli szerelésen túl) az, ha rászánjuk magunkat a teljes felújításra, ebbe beleértve a padlózat újra burkolását is, s ekkor lehetőség nyílik arra, hogy ott legyenek a kábelek elvezetve (kábelt lehet használni falban, aljzatban, csak vibrált betonban szükséges védőcsővel ellátni, de ez esetben fel nem merül). Ekkor a kapcsolóknál, dugaljaknál szükséges csak hornyot vágni, de a hornyok ebben az esetben csak függőlegesek, ami egyébként szintén nem engedélyezett, de statikailag kevésbé könnyít egy falszerkezeten a függőleges horony, elvileg kábelcsatornát kellene alkalmazni, de ezzel ha több nem is, legalább a vízszintes kábelcsatornázást el lehet kerülni (ami nem túl esztétikus).

Az esetek elsöprő többségében a vakolat van annyira vastag, hogy abban nem csak az mm-fal de még mbcu kábel is majdnem elfér, elegendő 2-3mm vastagságban megvésni a betont, ami az én meglátásom szerint biztonságos, és erre mindegyik statikus is rá szokott bólintani, ha kikéred a véleményét.

Hivatalosan azonban tilos megvésni!

Kérdező, semmit nem tudsz tenni, az eredeti állapot nem visszaállítható! Amiatt ne aggódj egy percig sem, hogy ez egy mély horony, pár mm-t lehet levésni a betonból!

Nem igazán értem miért neki kellene az információ forrását megjelölni. Az keresse, akinek hiányosak az ismeretei!

[link]

2021. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Aztán meg hol olvastad, hogy vízszintesen nem szabad marni?! Már hogyne lehetne?!

Mondjuk azokban a villanyszerelési könyvekben, melyekben a panellel részletesebben foglalkoznak? :D

2021. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

"Nem igazán értem miért neki kellene az információ forrását megjelölni."

Talán csak amiatt, mert a kérdésben ezt ÁLLÍTOTTA. Persze azóta sincs semmi link feltöltve.

2021. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!