Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Melyik az a féktisztító...

Melyik az a féktisztító spray, amelyiktől 5mp alatt hal a darázs?

Figyelt kérdés
2021. aug. 6. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Amelyik dobozára az van írva nagybetűkkel, hogy darázsirtó.
2021. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, ma hajnalban is két olyannal kezemben menekültem a padlásról. Esetleg emlékszik valaki, melyik az a féktisztító? Netán az anyag nevére?
2021. aug. 6. 10:47
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Sima Chemotox-al fújom le a darázsfészkeket, pár sec múlva potyognak. Féktisztító max akkor hatásos, ha elétartod az öngyújtót, kvázi lángszórót csinálsz belőle. Add át üdvözletem a tűzoltóknak.
2021. aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Milyen darazsaid vannak?
2021. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom a fajtákat. Egyszer adtak a helyi mindenes boltban féktisztító sprayt darazsat irtani, és ez volt a hatás, semmi láng. A chemotoxot kipróbálom szerintem, az hasonlít. Valami elillanó izé volt, nyoma se maradt, talán valami éter, mint a filmekben az elaltatós kendőn, de nem emlékszem, meg a boltban se tudják már, csak hogy egy idő után nem tudtak hozni, de az is tök régen volt már. Akkor fut egyet a chemotox darázsirtója, köszönöm.
2021. aug. 6. 11:49
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Vannak kisebb meretuek. Azok engem nem szoktak bantani (papirdarazsak). Nalam mindig van beloluk. Csak fenyegetnek. Kb igenylik az irtast.

Vannak nagy meretubbek azok agresszivebbek allitolag (nemet, kecske).

Es vannak a lodarazsak azok b...ott nagyok es ilyesztoek.


A sima darazsakra boven jok az irtok.

Tescoban van piros flakonos spray. Egesz messzire elvisz 1-1.5m kb. De az kozelebbre hatasos. Siman potyognak tole.

Gazdaboltban lehet kapni hatalmas flakonosat ami lodarazsra is jo. Nah az 3m-re is elvisz. Bar 3e Ft korul van.

Ezeket javaslom. Nem a fektisztitot.


Ha van kompresszorod meg homokszoro fejed, akkor vehetsz a gazdaboltban biotol darazsirto port. Betoltod a szoroba. Raksz a vegere egy hosszabb csovet, pl villanyvezetekekhez hasznalatos vekonyabb vedocsovet. Azzal messzirol odarakod nekik es befujod vele oket.

Azert jo a por mert hosszu ideig ottmarad es ha visszaternek is elpusztulnak.

En minden tavasszal vegigjarom a padlast es telefujom ilyen porral. A nyaron nem is szokott a padlasterben feszkelni senki.

Csak a teto alatt ahova nem fujtam.

2021. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Bármilyen olajos spray kinyírja a darazsakat. Eltömíti a légzőnyílásaikat a potrohukon, és másodpercek alatt megmerednek.

De a rovarirtók is jók, csak nem szabad a fészek alatt maradni fújás után, mert azok hosszú idő alatt ölik meg a rovarokat, nem azonnal. Lepotyognak gyorsan, ha sokat kaptak, de még negyedóra múlva is mozognak. Tehát fújsz, és futsz, úgy kell használni. Nem menekülsz, hanem csak elmész onnan pár métert a biztonság kedvéért. Amit lefújtál, az már nem fog téged bántani, más dolga van. (Azon gondolkodik, hogy meg kellene dögleni.) A lényeg, hogy nem szabad közel maradni a fészekhez, hogy ami nem kapott, az ne azonosítson téged támadóként. Távolabbról lehet nézni a hatást. Ez a féktisztítózásra is vonatkozik.

2021. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 megadex ***** válasza:
29%
Akkor az a féktisztító ami pusztítja a darazsat a (Honda)Hornetre nem használható?
2021. aug. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Hagyd a fenébe a féktisztítót!

Vegyél PROTEC-et Erre rá van írva, hogy darázsirtó aerosol, hazai termék 400 ml, 7 m a hatósugara (drogériák, áruházakban vegyi anyagok osztálya, gazdaboltok). Biztos a hatás.

2021. aug. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bist válasza:
16%

Ha a házad cseréppel van befedve akkor tökéletes a összesodort újságpapír (nem szines) meggyújtod, és alátartod. A szárnyaik pillanatok alatt elég, és le esik. repülni nem tud! ez kb 1-2 mp.

ez idő alatt nem gyújtasz meg semmit.

Én így csinálom 25-30 éve.

Lódarazsaknál nem jó, mert a szárnyaik sokkal vastagabbak.

2021. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!