Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegyszer belélegzése óta fura...

Vegyszer belélegzése óta fura szagok?

Figyelt kérdés
Féktisztítót lélegeztem be decemberben, azóta rengeteg ételnek nagyon fura ízt érzek, nehéz lenne bármihez is hasonlítani talán mint az égetett gumi, de nehéz lenne behatárolni. Ritka eset mikor mondhatni valaminek teljesen érzem az ízét, ilyen a kekszek például vagy pár üdítő, csokis sütemények. más ételből azonban csak ezt az undorító illatot érzem már ki. van ezzel teendő?

2021. jan. 29. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kárt tett az íz- és szagláserzekelesedben. Nem értek ehhez, de lehet H nagyon maro hatású az a vegyszer és kell hozzá vedomaszk.

Viszont amíg regeneralodik egy-egy idegsejt az hosszú folyamat.

Érdemes lenne elmenned háziorvoshoz vagy olyan orvoshoz, akinek van uzemorvosi végzettsége, mutasd meg neki ezt a fektisztitos "flakont" vagy amiben van és lehet elrendel további vizsgalatot.


Példának okáért: a benzinkuti dolgozókat is folyamatosan szűrni kell - vizeletmintabol pl toloul koncentraciot néznek nekik.

2021. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meregtelenits. Izzadj sporttales furodj le vagy szaunazz.
2021. jan. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azóta mi a szitu kérdező??
2021. márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azóta is!

Kiderült hogy nagy eséllyel a Covid a ludas, ugyanis nagyon sok embernél okoz ilyesmit és akár csak hónapokkal utána.


Enni tudok, noha nem olyan jó ízűen de ennyi muszáj.


Amit nagyon nem tudok megenni most, azok a főzelékek, mártások és szószok. Azoknak olyan bűzt érzek hogy szédülök. A pirítós meg égett gumi.


Csokik ízét is furán érzem, némelyik nem kellemes. Tojásnak is nagyon rossz szagot érzek.


De sajtok ízét például, vagy a majonézt azt teljesen érzem például, tehát akad 1-1 kivétel ahol teljesen érzem szinte.

2021. márc. 30. 04:28
 5/10 A kérdező kommentje:
enni*
2021. márc. 30. 04:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom ha nem túl jó a helyzet de kitartást 🙂
2021. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Nem tudom, hogy mennyire aktuális a kérdés, de azért leírnám a sztorimat én is, ha nem gond.


November elején átestem a koronavíruson. Nem volt nagy baj, elment a szaglásom illetve volt egy kis hőemelkedésem. Aztán visszatért a szaglásom, és úgy tűnt minden frankó. 3-4 héttel a gyógyulásom után elkezdtem fura ízeket, és szagokat érezni. Eleinte dohányfüstösnek éreztem az ételeket, illetve döghús szagúnak, majd elkezdett átalakulni ez a helyzet. A döghús szagot, és ízt felváltotta a poloska és rohadt fabútorok keverékének az íz érzése és szaglása. Közben szilveszterkor az influenzába is beleestem, szóval mindkét "sláger" fertőzésen átestem. Február-március fordulóján megjelent egy újabb típus, ezt pedig iszonyat nehéz megfogalmazni. Talán ilyen égetett olaj és égetett műanyag keveréke, de olyan szinten, hogy minden egyes ételben érzem. Van, amelyikben nagyon, van ahol kevésbé. Amikor anyukám süt, vagy főz valamit, egyszerűen nem tudok meglenni a konyha közelében, mert ettől az égetett olaj/műanyag keveréktől majdnem kifordul a belem. A legszörnyűbb, hogy a család nagyon szereti a tepsiben sült ételeket, amiket amúgy én is, de a rohadt fantosmia miatt alig bírom megenni őket. Műanyag palackokon is nagyon érzem, sőt a tányérokon is. Hihetetlen mód elvagyok keseredve, és rohadtul elegem van ebből a helyzetből. Már nem is emlékszem az ételek covid előtti ízére és szagára. Félek, hogy sohasem fog elmúlni már, illetve attól is tartok, hogy ez valami súlyosabb szövődmény jele is lehet, csak az majd később fog kijönni. Nagyon alattomos ez a rohadt vírus, és még alig tudnak valamit róla az orvosok. Borzalmas, hogy nincs ilyen panaszokra megoldás.


A nővérem is ugyanígy van, ahogy én. A vírust is tőle kaptam el még ősz végén, illetve egy haverommal pont tegnap beszéltünk erről, neki egy kollégája volt koronavírusos, és ő is fantosmiában szenved. Olvastam én is, hogy nagyon sok, koronavírusból felgyógyult ember szenved ettől.


Hihetetlen, hogy ilyenektől kell szenvednünk, és rohadtul elegem van már belőle. Már a mentális állapotomra is kihat, egyre rosszabb a kedvem ez miatt, és már az étvágyam is csökken, mert nem egyszerű ennem. Hiába jön rám az éhség, de nehezen veszem rá magam, hogy egyek. Mondjuk talán ez testsúly szempontjából jó lehet, mert talán fogyásnak indulhatok.

2021. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es: én majdnem 6 hónapig szenvedtem vele, elkezdtem szedni B Vitamin komplexet és illoolajokat szagolgattam (rózsa, cédrus és a másik kettő nem jut eszembe) és mostmár kezd rendbejonni. Szóval ajánlom figyelmetekbe! Nálam már van javulás.
2021. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Köszönöm a tanácsot! És mennyi idő után kezdett el javulni a helyzet?

2021. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miután elkezdtem szedni 2-3 hét múlva érzékelhető volt a változás
2021. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!