Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egér után milyen alaposan...

Egér után milyen alaposan kell/lehet takarítani? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

több egeret is fogtak szüleim egy szobában csapda segítségével... egy szoba, amely főként tárolásra volt már csak használva.


Ágybetéten egér ürüléket találtam, nem tudom, hogyan, mivel lehetséges megtisztítani azt, mivel huzat nélküli ágybetét volt, még nem volt használva és huzatot sem vettünk még hozzá. Teljesen váratlanul történt az egér "támadás"...


Illetve zsákokban vannak ruhák is tárolva ott... 60 fokon lenne hatásos kimosni gondolom, de utcai ruhák/érzékeny anyagú ruhák csak 30-40fokot bírnak... Mit kéne tenni?

Nem tudom, elég-e mondjuk 40-en kimosni ezeket, hogy a kártevők által terjesztett lehetséges vírusok (pl hantavírus) biztosan eltűnjenek.

Az előbbiről kifejezetten ijedelemre okot adó dolgokat olvastam, betegséget is tud okozni emberben, ha ilyen jellegű fertőzés éri...


Kérem, normális válaszokat adjatok, bárki írhat, olyan meg pláne, aki maga is szembesült korábban a problémával. Számomra nagyon fontos a tisztaság és a higiénia, ebben az esetben viszont nem tudom, mi az a maximum, amit meg lehet tenni.


Köszönöm.



2021. okt. 22. 03:28
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Az ágybetét kuka!
2021. okt. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ruhát kimosod semmi baja!
2021. okt. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ágyat mi gőztisztítóval vagy kárpit tisztítóval tisztítottuk ki - garázsban állt 1-2 évig és ott is voltak egerek.

Vírus helyzet miatt elég felkapott lett az ózongenerátor, mi azt kértük el az önkormányzattól - nagyszülői ház teljes takarításához. Megölt minden pókot, poloskát stb-t ami a házban volt, még a ruhákból is szóródott ki.

2021. okt. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!