Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Bejött egy egér, hogy kapjam el?

Bejött egy egér, hogy kapjam el?

Figyelt kérdés
Mikor kinyitottam a bejárati ajtót beszaladt, lesokkolódtam.😞 Most mindenhol egércsapda(ragasztós) van a konyhában, de nem megy rá. Tegnap kint ültem a konyhában és hallottam ahogy a főzőedények szekrényében kapargál, kinyitottam óvatosan és ott volt🤮 Odatettem egy csapdát azonnal de nem ment rá, pedig utána is hallottam hogy ott matat… mivel kapjam el?! Valakinek bevált módszer? Konkrétan mindent mosokatok mint az őrült mielőtt használnám, mert félek hogy mindent összemászkál.. Macska nem játszik, nem szeretem őket

2021. okt. 24. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A ragacsot a fal és a padlózat érintkezési sarkához kell tenni, mert arra futkosnak az egerek. Egyébként tapasztalatom szerint legjobb a legjobb a rácsos kis kalickás egérfogó, aminek lecsapódik az ajtaja (élvefogó).
2021. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A ragacsos fogora tettél valami inycsiklando sajtot?
2021. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

A ragasztós "megoldás" elég állatkínzós:(

Nálunk a pincében volt kinn rendszeresen élvefogó, talán kétszer ment bele állat.

A lakásba egyszer szökött be egy, de az élvefogóba nem ment be, ott sajnos hagyományos egérfogót kellett használnunk, de az legalább egy pillanat alatt végzett vele.

Az élvefogóba is meg a hagyományosba is kicsi sajtot tettünk, és mindkettőt a fal mellé raktuk, ahogy a korábbi válaszoló írta.

Amúgy meg persze, kellemetlen, de ne legyél már annyira oda!

Egyszer-kétszer az életben ez mindenkivel előfordul.

2021. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Ha van macskás ismerősöd, hiába nem szereted, az lenne a legjobb. Áthozza a macskáját, és ha megvan benne az ösztön, amint meghallja, levadássza. Aztán mehetnek is.

Ha nincs ilyen lehetőséget, akkor én a csapós csapdát ajánlom, nagyon kis kolbásszal feltéve, egy nyugodt helyre téve, ahol meg mer állni enni. Illetve csomagolj el minden kaját, hogy ne találjon B opciót. Nekem volt, amit sikerült "szabad kézzel" is megfogni, seprűvel/bútor közé szorítva elkapni, de azért az nehezebb, és a szoba adottságaitól is függ, hogy megvalósítható-e. Mindenképp zárd be abba a helyiségbe, ahol most van, de azért máshova is tegyél csapdát.

2021. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1: fal mellett van, sarkokban + szekrényekben is mostmár..


#2: igen persze, kolbász, alma, füstölt sajt, ezek vannak benne


#3: tudom hogy állatkínzós, de a csapósból kiszedte 2x is, szóval marad ez😕 nem kellemes hogy mindent el kell mosnom vagy 3x, szóval eléggè odavagyok😃

2021. okt. 24. 09:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van macskás ismerősöd, hiába nem szereted, az lenne a legjobb. Áthozza a macskáját, és ha megvan benne az ösztön, amint meghallja, levadássza. Aztán mehetnek is."



Ahogy azt Móricka elképzeli!

Látszik, hogy életedben nem volt macskád!

Ez nem megy úgy, hogy viszed a macskát, levadássza, aztán szevasz!

Idegen helyen a macska vagy elbújik és retteg, vagy nyivákolva megy ajtónak-ablaknak, hogy meneküljön.

Nem fog joviálisan vadászgatni, míg ti ültök és kávéztok!

Más:

Nekem van saját macskám és volt beszökött egér a konyhában.

0-24-ben ült a macska a konyhában, mégsem tudta megfogni az egeret, mert a konyhabútor be volt építve és nem volt lehetősége mögé menni.

Ahogy a felső szekrényekbe sem.


Nálunk ez az élvefogó vált be (a drótkosaras nem):

[link]

2021. okt. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Dióbelet rakj a csapdába
2021. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor adtam fel az egyéb megoldásokat, amikor szétrágta a netkábelt... Olyan csapósat vettünk, ami zárt, nem kell látnod se az egeret, illetve gyárilag is valami spéci csali van benne. Kitettük, szerintem 5 perc se telt el, már benne volt. A két hülye haverja magát kapta el, az ablakon át pont a kádba másztak be, és nem tudtak kijönni, azokat kivittük az erdőbe. Szerencsére azóta nem volt egér.
2021. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A csapdát, mint fentebb is említették, mindig a fal tövénél helyezd el. Előbb-utóbb rámegy.

Jól teszed, ha elmosod az edényeket, mert a jellegzetes szagú vizelete az emberre káros anyagokat is tartalmaz.

2021. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

A foxterriernek ez a profilja!! Kerj kolcson egyet!!! Rettenthetetlen,nekimegy barminek.


Fel ora alatt eltunteti/megoli az egered.

2021. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!