Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Van valami hatásos,otthoni...

Van valami hatásos,otthoni módszeretek? A többit,lent találjátok!

Figyelt kérdés

Van 6 darab Phalaenopsisom,mind nagyon szép,elvirágzott az egyik...teljesen


LEVÉLTETVEK,ATKÁK,PAJZSTETVEK (élősködnek rajtuk)...Köszönöm szépen mindenkinek,aki segít,bármilyen (olcsó) házi módszert elfogadok :)


Nagyon szépen köszönöm Nektek! :)



2021. nov. 15. 20:37
1 2
 1/15 nemaRendőrség ***** válasza:
56%

Rossz típusú tárolás esetén jelennek meg ezek a kis élősködők, mikor elkezd rohadni a föld. Csak tünetek, nem maguk a hibák.

Teljes földcsere és a gyökerek alapos lemosása megoldhatja egy pár hétig hónapig, de kaspót kell cserélni.

Az a baj hogy nem tud kiszáradni a földnek legalább a teteje. Én a kerámia cserépre és alátétre esküszöm a kaspó helyett. Alulról öntözés miatt nem lesz fehér a földje, át tudja járni a szél, és a nagy cserépalátét pazarul párásít.

Vagy ha kaspó akkor túlméretezett, ahol bőven elfér 3-4 ujj a cserép és a kaspó között, és mehet valami szellősebb helyre

2021. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszod, én egyik Orchideámat sem tartom kaspóban, mert bele rohad a gyökere,ahogy Te is írtad,mind a 6db átlátszó, műanyag cserépben vannak, nem a legjobb közegben (florimo), de hála Istennek jól érzik magukat, gyökereik szép zöldek,Apum fúrt mindre lyukakat(a cserepekre), nemrég lettek átültetve,szellőzni így tudnak, nincsenek tűző napon, van egy Orion 6 literes párásítóm, és mikor süt a nap, akkor bekapcsolom. Nem kapnak huzatot sem, minden ablak be van csukva, ilyen érdekes kis valamikor vannak rajtuk(muslinca szerű)kicsi fekete valamikor, nem tudom mikor...Köszi szépen, hogy írtál, remélem tudsz majd valamit ajánlani, szép estét Neked 😊❤
2021. nov. 15. 23:24
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom micsodák ezek a fekete kis vackok, de nagyon idegesítőek... 😡
2021. nov. 15. 23:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A pajzstetveket mechanikusan el lehet távolítani. Egyéb rovarkártevőre nekem bevált az egyszerű chemotox.
2021. nov. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) <3
2021. nov. 16. 08:02
 6/15 A kérdező kommentje:

Ugye ilyenre gondoltál? :)


[link]

2021. nov. 16. 09:04
 7/15 anonim ***** válasza:

Amit őszintén ajánlok, mert én is eredményesen alkalmazom. Az üzletek vegyi osztályán kapható, zöld flakonban, a vignettája felirata:

VITAFLORA Levéltetvek, pajzstetvek, atkák ellen.

Használati útmutató nagyon apró betűkkel a flakon hátlapján.

2021. nov. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Most Hála Istennek,nincsenek ilyen kis élősködők :)

Süt a nap,megy a párásítóm :)

2021. nov. 16. 09:27
 9/15 anonim ***** válasza:
Szívesen közöltem. Lemaradt, hogy permet formájában árulják az üzletben. Fontos, hogy védekezésnél mindenhova jusson a permet (alulra-felülre).
2021. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki volt képes felpontozni azt a baromságot, amit az első írt. Egy szó nincs benne, ami helytálló lenne a feltett kérdésben.

A rovarok, egyéb kártevők mindenféle állapotú növényre rámennek, a kicsattanóan egészségesekre is. Majd utána lesznek betegek, lepukkantak, ha nem kezeli őket az ember.

Levéltetvek és sok egyéb rovar ellen jó ez a Chemotox, ha nem túlozzuk el. A levéltetveket nagyjából minden leviszi, még sok gombaölő is...

Az atkákat már nem tudom, de azokat a legtöbb rovarölőszer nem bántja, mert ugye nem rovarok, és kissé másként működnek.

A pajzstetvek viszont a pajzs miatt sokat kibírnak. Mechanikus módszerrel is csak nagyon sok munkával és odafigyeléssel lehet őket teljesen megszüntetni. Mindig marad pár kicsi valami eldugott helyen, és ha egy darabig nem nézegetjük a növényünket, azt látjuk, hogy már megint tele van pajzstetűvel.

Minden rovar ellen a legjobb valami felszívódó szerrel védekezni, mert abból az is eszik, amit észre se veszünk. Pl. Spilan:

[link]

Természetesen nem kell egy egész csomaggal (10 literhez) bekeverni, ha nem kell annyi. Nekem mondjuk van 1/100 grammos ékszermérlegem erre a célra, de előtte csak saccra kevertem kézi spricniben a fél dl permetszert. A maradék port évekig el lehet tárolni, bekeverve nem sokáig.

Pajzstetű esetén is egyetlen alapos permetezés vagy beöntözés elég. (Olyan növények esetén, amiről lepereg a permet, tapadásfokozót, vagy jobb híján egy csepp mosogatószert kell hozzákeverni, a felületi feszültség csökkentésére.) Ha permetezünk, azt érdemes nem a lakásban, hanem kint, vagy a fürdőkádban végezni, hogy ne kenjünk össze semmit.

Attól se kell megijedni, hogy annyira veszélyes lenne, egy átlagos embernek 4-5 ilyen csomaggal kellene megenni, ha komoly problémát akarna magának.

2021. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!