Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehet elfogni vagy...

Hogyan lehet elfogni vagy kiirtani a gipszkarton mögött tanyázó egereket?

Figyelt kérdés
Télen, hűvös időben a ház felső emeltén a gipszkarton mögött egér kaparászást hallani.

2021. nov. 16. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Először megkeresed azt, hogy hol mennek be, aztán azon az útvonalon csapdázni kell, minden nap ránézni. Ha több van, bele fog menni mindegyik a csapdába, azon ne aggódj, szóval hiába mondják, hogy okos állatok, nem tanulnak más hibájából! Ilyenkor alig van eleség, pár nap alatt meglehet fogni mind. Ha mind megvan, akkor ellehet zárni az útvonalat.

Az se biztos, hogy egér, lehet pl. pele is.

2021. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Vagy patkány. :D

Élelmiszer utánpótlás megszűntetésével.

Minden más csak szabadidős unaloműzés és felesleges.


Nekem az egysejtű szomszédom tartja a qrva madarait, galambjait, már bejelentettem az ANTSZ-nél.

2021. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1!

Azt hogy keressem meg, hol mennek be?

Ez evidens persze, de megtalálni szinte lehetetlen.

2021. nov. 17. 18:16
 4/7 anonim válasza:

Bontani kell a falat, nincs más opció. A csapdák nem oldják meg a dolgot. Az rosszabb, ha megdöglenek az állfal mögött és szagolhatjátok a tetemeket.


Nálunk két patkány jutott be a gipszkarton fal mögé. Nem kaparásztak, hanem rohangáltak a fal mögött. Éjjel. Alig bírtunk aludni. Az egyik megdöglött és nagyon büdös volt miatta a szobában. Párom apukája megbontotta a falat és kiderült, hogy egy kivezető cső nem volt lezárva. Azon keresztül jutottak be.


Le lett zárva a cső és a probléma is megoldódott.

2021. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Egész pontosan milyen csőről van szó?

Mi az, hogy nem volt lezárva?

2021. nov. 21. 09:09
 6/7 anonim válasza:

Kedves kérdező! Megkérdeztem a páromat és ezt mondta: "volt abban a helyiségben régebben egy csap és annak a csatornába levezető csöve nem lett lebetonozva".


Amikor párom apukája építette az álmennyezetet abban a szobában, akkor elfelejtette (vagy nem is tudott róla) a csövet. Nekünk ez okozott problémát. Ott jöttek be a patkányok. Azóta a fal meglett bontva, a cső be lett betonozva, visszaépítette a falat, lefestette etc. Volt egy tetem a fal mögött és rettenetesen büdös volt.


Mi is sokáig pelére gondoltunk és arra, hogy esetleg a padlásról juthatott be a fal mögé. Ez egy elég régi ház.


4-es voltam.

2021. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Remélhetőleg itt nem ez lesz a gond és az a tipp, hogy kívül a falon mennek föl az egerek és a tető körül valahol találtak rést.

Most körbe tekertük próba kép 20 cm széles ragasztószalaggal a házat felül.

Ezen keresztül nem tud feljutni(áthaladni) az egér mert csúszós a felület.

2021. nov. 23. 20:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!