Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kifúrta a szú a szegőlécet?

Kifúrta a szú a szegőlécet?

Figyelt kérdés
Levettem a szegőt és láttam, hogy ilyen apró lyukak vannak rajta és a fal tövében pedig ilyen barna por. Gondolkodtam mi lehet, utánanéztem a neten. Arra gondolok szú lehet. Mi a teendő?
2022. jan. 9. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Millió, roppant macerás szarakodás van a szú kiirtására, de a leghatékonyabb, ha felszeded a szegőt és eltüzeled. A lakásban nem szétszórva!

Ha faparkettád van és az is szuvas, akkor azt is! Vagy alaposan áztasd át petróleummal, de akkor te is elköltözöl a szagtól, nem csak a szú.

2022. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak egy szegőlécen vettem észre, a fal felöli oldalán. Azt kidobtam, a többit ott hagytam a helyén. A padló lamináltpadló.

Másra nem terjedhetett át?

2022. jan. 9. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Fabútorra, faajtóra-ablakra átterjedhet.
2022. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenre átterjedhet, ami tiszta fából van, és hozzáférhető.

Tehát pl. laminált padlóra, OSB-re nem mehet, mert át van itatva ragasztóval. Ablak- és ajtótokra akkor mehet, ha van hozzáférhető, festetlen része. Elég, ha rés van közte meg a fal közt, ahol a szú hozzáfér a kezeletlen oldalhoz. (Ha egyszer belement, akkor kifelé akár már a festett részen is fúrhat párat, de befelé ott nem.)

2022. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!