Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ózon jó lehet hangyák és...

Ózon jó lehet hangyák és poratka ellen is?

Figyelt kérdés
Szuper lenne 2 in 1 megoldás, mert bár takarítok rendesen, hangyák is lettek, akiknek hiába tettem ki csapdát, meg egy allergiás/asztmás gyerek is van, aki miatt nem szeretnék mindenféle fújkálós vegyszert. Google-ben persze találtam egy csomó hirdetést arról, hogy ez mindenre jó és mindenki más kókler... :) De hátha van valakinek itt tapasztalata is, hogy működött és/vagy tud ajánlani olyan megbízható budapesti céget, akiknél van mondjuk garancia.

2022. jan. 9. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
ózon kinyírja, de a probléma forrását nem szünteti meg, a hangyák esetében, ha megvan honnan jönnek, akkor oda esetlegszódabikarbóna. Erre garanciát nem tudnak vállalni, h nem lesz a későbbiekben probléma a hangyákkal, de a poratkák ellen tuti hatásos. :)
2022. jan. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Hangyákat nem tudtam kideríteni, honnan jönnek, hol a konyhában a mosogató körül ólálkodnak, hol a kád körül, ami meg teljesen a másik sarka lakásnak és ott aztán biztos nem szoktunk morzsázni :) és nemrég egy harmadik szobában az ablakpárkányon találkoztam velük. És mindig csak pár darab itt-ott, nem az a sorban menetelés.

Karácsonykor kint maradt a pulton egy doboznyi mézeskalács, de egyáltalán nem jöttek rá. Egyik reggel egy ugyanonnan levett teljesen bezacskózott zsemlét vágtam fel, abban meg volt vagy 30 darab, jáj. Szódabikarbónát is már próbáltam porcukorral összekeverve kirakni. Meg élesztőt is, mert máshol azt olvastam. Pár napig kint volt, nem másztak bele. Meg a DM-ben kapható csapdát, de abba se láttam egyet se bemenni. Mondjuk zsemlébe még nem raktam szódabikarbónát... :D

Egyébként ilyen egész apró, szinte átlátszó, világos barna hangyafaj, szóval persze akár lehetnek sok máshol is, csak pl. a parkettán nem látjuk a barnán a barnát :) És emeleti társasházi lakás, ahol eddig a vagy 20 év alatt sosem voltak.

2022. jan. 9. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Szagtalanításra kiváló az ózon, a többi csak üres reklám. Annyira erős koncentrációt nem tudsz vele elérni, hogy a hangyák elpusztuljanak tőle. Amúgy miért nem jó a hagyományos hangyacsapda?
2022. jan. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
2022. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!