Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Citrompalántát és kb. 10...

Citrompalántát és kb. 10 cm-es avokádót lehet permetezni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete vettem észre, hogy a barátnőm orchideáit viaszos vándor pajzstetvek lepték el, amikről meg átmásztak a majomfáimra is. Vettem permetszert, a majmaimat be is fújtam az orchideák meg ki lettek dobva, mert nagyok sok volt rajtuk.

Viszont van egy nagyjából 10 cm-es citrompalántám elültetve, illetve egy tizenpár cm-es avokádóm, ami még vízben nő. Mivel egy szobában voltak (viszonlag közel egymáshoz) az orchideákkal ezért gondoltam, hogy le kéne fújni permetszerrel.

Mit gondoltok, nem fog ártani ilyen fiatal növényeknek?

Válaszaitokat előre is köszi!



2022. jan. 13. 12:29
 1/4 anonim válasza:
Igen.
2022. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1. válaszoló, mármint ártani fog a növényeimnek és nem kéne?
2022. jan. 13. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fog ártani, de teljesen felesleges, ameddig nincsenek rajtuk. A hatástartamuk pár nap, tehát most vagy nincsenek kártevők, és felesleges fújni, vagy lejár a hatás, mire átmásznának az adott növényeidre.

Felszívódó szerrel (pl. szabadforgalmúban a Spilan) az orchideáidat is egyetlen permetezéssel le lehetett volna tisztítani. Egy kis tapadásfokozó, vagy jobb híján pár csepp mosogató kell bele, a víz felületi feszültségének csökkentésére.

A majomfákat télen hűvös, világos helyen kell tartani, hogy ne menjenek tönkre, ott meg ilyenkor nincsenek pajzstetvek.

2022. jan. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2022. jan. 23. 21:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!