Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Létezik, hogy a társasházban...

Létezik, hogy a társasházban nincs máshol csótány, csak nálunk?

Figyelt kérdés
Rend, és tisztaság van itthon, sokat takarítok, mert nem viselem el a koszt, és a rumlit. Idén találtunk jónéhány csótányt, kb 1 hónapja kezdődött, eddig nem volt. (Nem a földszinten lakunk, és nem is az elsőn. Nincs szemétledobó se.) Szóltunk a közös képviselőnek, aki annyival lerendezte, hogy nem jött több ilyen bejelentés, majd kiírja a házban, hogy ne rakjanak szemetet az ajtó elé, és ha kérik mások, akkor tavasszal talán lesz csótányirtás. Már az összes létező rést betömtem, fújom a csótányirtót, de heti néhányat tuti látunk, többnyire a fürdőszobában. A többiek vajon csak "sunyítanak"? Én ezt marha nehezen viselem, kb szélmalomharcnak érzem. Egyelőre a többi lakót én sem akarom megkérdezni szemtől szembe, gondolom érthető okokból. Légyszíves csak normális választ, eléggé elkeserítőnek érzem a helyzetet, van egy kis bogárfóbiám.

2022. febr. 15. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod a helyzetet.

Egy társasházban személyes sértésnek veszi mindenki és kikéri magának.

Nehéz ügy lesz.

2022. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Az ÁNTSZ hivatalból kiirtja.
2022. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
...ha beengedik a lakásukba a többiek.
2022. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik. A többiek szégyenlik, és inkább letagadják.
2022. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a csótányok "nem viszik odébb az egész társasházat", addig senki sem fogja beismerni, hogy nála is van csótány.
2022. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátoméknál akkor lett, amikor az emeletükön egy kihalt öreg lakó lakását megvették és teljesen átépítettek felújításkor - és hát valószínűleg onnan rajzottak szét. Ők maguk kihívtak valami céget, és utána megszűnt. Illetve szerinte biztos van, csak máshová mentek jól érezni magukat.
2022. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolom ha csak magamhoz hívok csótányirtót, akkor viszonylag hamar visszajönnek a dögök, meg nem is túl diszkrét, elég feltűnő lehet, ha jönnek hozzánk... hát elég elkeserítő, így nem mehet sokáig.
2022. febr. 15. 15:04
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Akkor kiírod a lépcsőházba -név nélkül- , hogy

"Több lakó panasza alapján csótányirtást szervezünk".

stb...stb...


Így senki sincs megnevezve konkrétan és mindenki felvállalhatja, hogy nem csak nála van csótány.

2022. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Ez olyan, mint amikor egyszer az oviban tetves lett a gyerekem. Megrázó és ciki volt, és sosem gondoltam, hogy velünk is megesik... de nem tehettünk róla, és vagy felvállalom és szólok minden szülőnek, hogy ez van, nézze át az övét is, ha jót akar, vagy titkolózok és hónapokig körbejár a közösségben. Csótányt tudtommal simán haza lehet vinni cipőtalpon is sajnos. Biztatásként én azt tapasztaltam a tetű kapcsán, hogy csak az elsőnek nehéz lenni :) és inkább hálásak és jófejnek tartanak az emberek, ha vállalod, minthogy hozzájuk is átmenjen.
2022. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Mi lett a vége? Beszéltél a szomszédokkal? Hasonló cipőben járok...
2022. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!