Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A szódabikarbóna tényleg...

A szódabikarbóna tényleg működik hangyák ellen?

Figyelt kérdés
Ha nem, milyen módszerrel tehetnék ellenük? A házban vannak, nem győzöm őket irtani, a fészküket megtalálni viszont lehetetlenség, mert nagy valószínűséggel a falban van.

2022. márc. 22. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Csali, és elhordják a fészekbe. Csak fajtának megfelelőt vegyél; pl fáraóhangyához a sima nem jó.Házi praktika fölösleges.
2022. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Nekem semmilyen házi módszer nem vált be, éveken át próbálkoztam sütőporral, ecettel, cukros vízzel, minden szarral. Egyik sem segített, tavaly viszont a piros dobozos Raid csalétek öt perc alatt megszüntette a problémát (ez itt a reklám helye, bla-bla-bla). Nem muszáj pont ezzel a fajtával próbálkoznod, de mindenképpen bolyba behordós csalétket vegyél, mert a többi csak az éppen a fészken kívül tartózkodó példányokat öli meg, a királynőt nem.
2022. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyikre ment a pipa. Ki fogom próbálni. Lenne még egy kérdésem. Ajánlottak egy ultrahangos hangyariasztót készüléket. Szerintetek beválhat? Van róla tapasztalatotok?
2022. márc. 22. 20:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is megerősítem, minden létező házi módszert kipróbáltam, és semmi nem hatott. Hiába kevertem porcukorral a sütőport vagy a bóraxot, nagy ívben elkerülték, a többi "biztosan ható" dologgal egyetemben.

A bolyba hordós csalik hatékonyak, de nem mindig érdeklik a hangyákat. Ha pont olyat sikerül venni, akkor valami étellel odacsalogatod őket, és ha már ellepték, akkor öntöd rá a csalit, úgy el fogják hordani, ha átveszi az ételszagot.

2022. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!