Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Könyvek szagtalanítása szódabi...

Könyvek szagtalanítása szódabikarbónával, hogyan?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egy-két evőkanál szódabikarbónát kell tenni egy jól zárható műanyag, papír vagy vászontasakba, mellé a könyvet és jó szorosan lezárni kb egy hétig. A kérdésem az lenne, hogy nejlonzacskó is megteszi erre a célra? Illetve, hány könyvet szabad egy tasakba tenni max? Vagy tasakonként csak egy könyv?

2021. szept. 9. 17:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok más, a szódabikarbónánál jobb módszert a könyvek szagtalanítására?
2021. szept. 9. 17:41
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
A lapokat át lehet vasalni, csak hosszadalmas.
2021. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó a nejlonzacskó, hiszen az a műanyag tasak szinonímája.

Annyi könyv mehet bele, ahány belefér úgy, hogy szellősen álljanak a lapjaik, valahogy így:

[link]

és jól le legyen zárva a zacsek (ez is egy szinoníma).

De jó, ha a szódabika egy külön kis tálkában van, hogy a könyvekkel ne érintkezzen, mert nem biztos, hogy szeretik.

2021. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És hová tegyem a tálkával a szódabikarbónát? Mellé, a könyvekre vagy alá? Mit értesz azon hogy nem biztos hogy szeretik? Mi baja lehet a könyveknek a szódabikarbónától?
2021. szept. 18. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy hova, az a lényeg, hogy egy légtérben legyen a könyvekkel, jól lezárt zacskóban.

Nem tudom, de arra gondolok, talán a könyv lapjainak nem biztos, hogy jót tesz, ha közvetlenül érintkezik a szódabikával. De lehet, hogy nem lesz tőle semmi baja. Ebben az esetben viszont akár azt is lehetne, hogy a lapok közé szórni, aztán becsukni a könyveket és úgy hagyni őket napokig, aztán kiszórni belőlük a port. Ez helytakarékosabb megoldás lehet, mint zacskókba állítgatni a könyveket tálkákkal...

Sok könyvről lenne szó?

2021. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A könyvek lapjaira szórni szódabikát időigényesebb, de nem kell hozzá sok szódabika, elég épp csak meghinteni néhány oldalanként, és aztán csukva tárolhatóak a könyvek, így helytakarékosabb módszer. A zacskós időtakarékosabb, viszont helyigényesebb.

Egyébként akár valami parfümfélét is fújkálhatsz rájuk, ha nem félted nagyon őket, én egyszer úgy is próbáltam valami undormányos dohányszagtól megszabadulni régi, használt könyvek kapcsán. Én nem zacskóztam be őket, pedig lehet, hogy úgy hatásosabb lett volna.

Vagy illóolajjal is próbálkozhatsz. Mondjuk azt már tényleg nem közvetlenül a lapokra csepegtetném, hanem pl. konyhai papírtörlőre, amit egy tálkába teszek, aztán a könyvekkel együtt bezacskózom minél hosszabb időre, mint az eredeti ötletben a szódabikát, csak ez megint helyigényesebb, mert jó, ha a könyvek állnak, hogy a lapjaik lazán álljanak, hogy jobban átjárhassa őket az illat.

2021. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segített.
2021. szept. 18. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Én egy tasakba csak egy könyvet raknék, szórtam a lapok közé, a könyvre, az egész zacskóba a szódabikarbónát. Sokat segített, de nem volt az igazi. Az ecetnél meg átvette a szagát, érdemben nem javított, de az ecet legalább elpárolgott. Én egy kölcsönadott könyvet kaptam vissza intenzív cigiszagúan. Végül kiraktam az erkélyre vagy egy hétre, ahol mindig érte a nap, ez segített a legtöbbet. De a mai napig azért kicsit érződik.
2021. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
én minden oldalt meghintettem aztán beleraktam az egészet egy zacskóba és még abba is tettem. Pár hónapig ott volt, néha megszellőztettem. Szart se ért, kidobtam az egészet.
2021. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nejlon nemjó párásodni fog
2022. febr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!