Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Darázsgondok. Hol keressem a...

Darázsgondok. Hol keressem a fészket?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete kezdődött a probléma, mikor is egyszercsak szinte naponta megjelent 1-1 darázs (szerintem kecskedarázs) a nappaliban, és utat keresett magának. A fészket egyenlőre nem találjuk, pedig már 5x fordult elő ugyanez, kb 10-12 nap leforgása alatt. Rögtön a fényre mennek, az ablakok vagy a nyitott ajtó irányába. Sajnos egyszer sem csíptem el, hogy honnan bujtak ki. Egyébkent egy könnyű szerkezetes családi házban élünk. Van padlástér, csapóajtó választja el a nappalitól. Minden létező lyukat a lámpáknál beszilóztunk, a légkondit tegnap tisztították, volt kint 2 darázsirtó, megnézte a padlást, de nem találták.

Mivel mind az 5 esetben ugyanaz a fajta darázs volt, és ugyanúgy a nappali/konyha területén jelentek meg, ezért szerintem erre csak az a logikus magyarázat, hogy bizony valahol fészek van.

Ami engem elborzaszt, mert egyébként is rettegek tőlük, de frádzt kapok a gondolattól, hogy valahol a ház olyan pontján vannak, ahonnan bejutnak a lakórészbe. Van egy 3 éves kisfiam is, nagyon aggódok.

Azt mondták még kicsi a fészek, nehéz megtalálni, de biztos észre fogjuk venni... köszi csak akkor már ki tudja mekkora lesz.

Már a sírógörcs kerülget, hogy ma is volt egy eset. Nem tudom meddig kell még várjunk, hogy valahol megtaláljuk, de baromi nehéz. Sehol sem látok keringő darazsakar mondjuk többes számban, sehol se látom a röplyukat a tetőnél, ház oldalában, és bent is mintha hallanék néha valamit, de abszolút elvisz a fülem. Nem tudom hogy tényleg zümmögés vagy csak képzelem.

Gobdoltam kiteszek házi darázscsapdátba padlásra, és ha sok berepül, akkor ott lesz.. de lehet hülyesg, néztem a neten ilyen ultrahangos darázsriasztót, szerintetek érhet valamit? Hogy legalább a lakóterünkbe ne jöjjenek.

Egyébként adjatok tippet hogy ilyenkor mit lehet csinálni, mit csináljak?

Az egyik darázsirtó szerint csak figyelni és várni, kb 1-1,5 hónap mulva biztosan megmutatja magát a fészek.. de addig (és főleg akkor!) mi lesz? Tömegesével jönnek majd be? Ha véletlen elbujik valahol, cipőben, széken, stb. És mi ráülünk..vagy szimplán csak megcsip. 😟

Nagyon el vagyok keseredve, írjatok kérlek!


2022. máj. 14. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Ne keresd, ehhez szaki kell, a katasztrófavédelem az illetékes, azt hiszem.
2022. máj. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ők sajnos nem foglalkoznak ezzel. Hivatalos rovarirtót hívtunk. Kettőt is, de nem találták meg a fészket, viszont ennyi egyforma eset után (őket a 3. majd a 4. alkalommal hívtuk ki) biztos hogy van fészek.

Csak addig míg nem rudjuk hogy lehetnek (legalább a röplyukat meg kellene találni ahol ki-be repkednek) addig nem tudnak mit csinalni.

De ezt nekünk kellene megtalálni :-(

2022. máj. 14. 07:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Redőny van? Annak a nyílásánál esetleg be tud jutni? A redőnytokokba szeretnek fészkelni.

Az ilyen 1-1 véletlenül bejutó darázs soha, de tényleg soha nem támad. Ha nem kezded hajkurászni, meg nem fogod meg, akkor kizárt, hogy megcsípjen. A gyereknek is az lehet a legnagyobb baja, hogy elkapja tőled az aggódást, és onnantól halálra visítja magát, ha darazsat lát.

2022. máj. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer panellakásba költöztek be, pontosan a konyhai spejzszekrénybe, amin van egy kicsi szellőzőrács. Nem volt nehéz megtalálni, mert onnan jött a zümmögés, de fészek még nem volt. Nem emlékszem, hogy sikerült kiűzni őket, mert nem mertem kimenni a konyhába.:(

Máskor meg az erkélyen raktak fészket (szerencsére nem nagyot), azt egy gyors mozdulattal levertem.

2022. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!