Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hangyák mindenhol. Miért?

Hangyák mindenhol. Miért?

Figyelt kérdés
Áprilisban egyre több kezdett a kertben lenni, májusban még több, és sok lyukat is láttam a földben. Júniusban már az egész kertben nem volt olyan hely, ahol ne lehetne látni hangyákat,térkövön is, fűben is teli voltak, sőt,a növényeken,bokrokon is, hiszen szállították a levéltetűket, ezzel komoly fertőzést okozva nekik. A levéltetűk kezelve lettek egyébként,de nem lett kevesebb hangya. Pár hete lehet látni a kertben nagyobb hangyákat is,azok is feketék,de nagyon kevés volt a nagyokból,most már egyre több. Most egyik napról a másikra minden teli van a kertben kicsi hamgyákkal, nagyokkal, sőt, még szárnyashangyákkal is,ez már három fajta. A házunk homlokzatára pedig hatalmas,de tényleg hatalmas szárnyashangyák repülnek,majd másznak felfelé,megöltem egy-kettőt, az a vicc, hogy ők valahonnan máshonnan jönnek szerintem. Mi a fene folyik itt?
2022. júl. 8. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A nagy hangya meg a kicsi lehet két faj, de a "szárnyas hangyák" az éppen ivaréretté vált királynök meg herék, ez nem másik faj.

A kérdésre meg, feltehetöen a kertben valahol van egy nagy boly, azt kell megszüntetni.

Kártevöírtókhoz kellene fordulni, ott kapsz ötletet, vagy esetleg ök meg tudják oldani a problémát.

2022. júl. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most láttam, hogy még a szárnyashangyák is a földből jönnek ki. Most kijöttem őket figyelni,de az a fura, hogy eddig, amióta kint állok egy helyben, tíz hangya repült rám, és eléggé erőszakosak,mit akarnak tőlem? Rikító zöld póló van rajtam,ha számít.
2022. júl. 8. 18:57
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Azért a földböl jönnek ki, mert a bolyból most rajzanaki pározni. Minden függöleges felületre leszállnak és ott próbálnak összejönni a másik nemmel.
2022. júl. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem,a térkövek közti repedésekből és a földből másznak ki, szóval tényleg mindenhonnan. Ha megrendelem a földben lévő fészek irtását, akkor mi lesz a kerttel? Fenyőfák,tudják,szőlő,bokrok,sövények? A virágokat is megölik az irtással?
2022. júl. 8. 19:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Most jöttem be,mert esküszöm, hogy félek azoktól,amik rámrepülnek. De komoly, miért repülnek rám?
2022. júl. 8. 19:04
 6/12 A kérdező kommentje:
Láttam, hogy jönnének be a házba, sajnos egy-kettőnek sikerült is,de befújtam a ház tövét és a lyukakat.
2022. júl. 8. 19:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért furák a szárnyashangyák,mert ugye akkor ivarérettnek kéne lenniük,de látok belőlük is nagyon kicsiket, őket még a földön,a falra meg rám viszont a nagyon nagyok repülnek.
2022. júl. 8. 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:
pár nap és elmennek.
2022. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hagyd őket nem fognak bántani
2022. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kis fajta hangyáknál az ivaros alakok is kicsik, a nagy fajták (pl. erdei hangya) meg nagyok. Attól, hogy repülnek, nem azonos fajhoz tartoznak.
2022. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!