Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miért nem pusztultak el a...

Miért nem pusztultak el a csótányok az ózontól?

Figyelt kérdés
Tégla társasház, emelet, korábban nem volt csótányprobléma éveken át. Most pár hete volt egy nagy csótány a fürdőben. Megöltem, kidobtam, csótányirtót fújtam a lefolyóba, kiózonoztam. Raktam ki csótánycsapdát, azóta is üres. De: ezt követően folyamatosan találok babacsótányokat a konyhában, ami messzebb van a fürdőtől. Nagytakarítás, kiózonoztam, raktam ki csótánycsapdát, amiben először volt két babacsótány, azt kidobtam újat raktam, ezt még az ózonozás előtt. Az ózonozás óta nem voltak, de ma találtam kettőt, ráadásul éltek. A csapda üres volt. Jönnek valahonnan, vagy bekerült egy petezsák? Ózonozzak gyakrabban, vagy irtót hívjak? Most így este csak egy kis Biokillt fújtam ki.

2022. júl. 13. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A csótány kiírtásához szakembert kell hívni.
2022. júl. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Japán Gulyás ***** válasza:
80%
Olyan ózonkoncentráció ami a csótányokkal végezni képes rád is halálos lenne. Meg a társasház többi lakójára.
2022. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy gondoltad az ózonozast, ha egy kocsiba bedobod egy klímabombával, az talán végez vele.

De egy lakást annyi ózonnal kéne telenyomni, hogy kipusztulna a lakóközösség a kiszivárgó gáztól

2022. júl. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van egy kis ózongenerátorom, csukott ablaknál, ajtónál kell 40 percet működtetni, majd még 2 órát várni, addig lebomlik. Utána szellőztetni, csak utána lehet használni a szobát. Így fertőtlenítik a mentőautókat is.
2022. júl. 14. 09:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Ok, de egy mentőautó kb 10 m3, egy kis félszoba már minimum 20 m3, egy nagyszoba meg mondjuk 70 m3.

Szóval a 2 órát aránxosítanod kell a légköbméterre, és a szellőzőket, küszöböket tömíteni.

De egyébként a csótány gyakorlatilag mindent túlél, kiveve a kifejezetten arra kifejlesztett mérget.

2022. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
semmire nem mész vele mert jönnek valahonnan és estefele mindig általában szóval le kell zárni a réseket és egy irtót hívni ami elkezdi mérgezni őket módszeresen
2022. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem zártad a réseket nincs értelme irtani.

Utána géllel irts pl Pest Tech gél

2022. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Az mennyire komoly, hogy ez az ózon emberre (is) ártalmas?
2022. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha ott vagy miközben működik, és belélegzed, ártalmas, nagyon is. Beállítod az időzítőt, becsukod az ajtót magad mögött, majd elhagyod a lakást. Legkorábban az ózonozás lejárata után 2 órával léphetsz be. Addigra lebomlik az ózon. De azért kell egy alapos szellőztetés. A vírusokat, baktériumokat, poratkákat is elpusztítja. Értelem szerint háziállat sem lehet bent.
2022. júl. 16. 21:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

(Nagytakarítás vár rám egy csótányok miatt ózonozott lakásban.:( )

2022. júl. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!