Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért pusztultak el a kacsáim?

Miért pusztultak el a kacsáim?

Figyelt kérdés
10-12 hetes hortobágyi és magyar kacsáim vannak, 5-en voltak és 2 liba. Ma reggel etetéskor az ólban voltak 3-an elpusztulva. Tegnap este még vígan pacsáltak és ettek. Enni napi 2-3x kapnak vegyes szemes takarmányt, illetve kacsatápot, valamint némi gyomot/füvet/csalánt, olykor egyéb zöldség félét is. Az itatóikat rendszeresen tisztítom és friss vizet cserélek, ebben a melegben szinte 1-2 óránként. Eddig nagyon egészségesek voltak és jól érezték magukat, úsztatójuk is van ahol szeretnek fürdeni. Időnként ki vannak engedve legelészni a kifutóból az udvarra 3 nappal ezelőtt is. Éjszaka zárt ólban vannak, almozni hetente szoktam őket. Megvizsgáltam ragadozó nem juthatott be és nyomát sem láttam se az ólon sem a kacsákon, a másik 2 kacsa és a libák teljesen jól vannak. Mi lehetett a baj hogy hirtelen egy éjszaka alatt 3-an is elpusztultak?? Félek hogy valami fertőzés, de az nem ilyen rövid idő alatt meg nem egyszerre mindnél fordult volna elő. Mi lehetett a baj??

2020. júl. 30. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem túl kövérek?

Az ól mekkora és mennyire szellőzik jól?

2020. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg nem kerülhetett a zöldek közé valami mérgező növény,pár db csak,amit ők kapkodtak be?
2020. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tűnnek annak, nekem teljesen egészségesnek tűntek, mi számítana kövérnek? Az ólban 7-en vannak ahogy írtam, és 150x80x90 cm. Szellőzése az ajtón van, kb 50 db 10mm-es furat.

Legfeljebb bab levél amin én is gondolkodtam, de nagyon csekély max 10 darabka és a többiek is ettek. Ez lehet mérgező nekik, tudom a bab nyersen igen de a levele? Illetve amire még gondoltam 3 napja mikor ki lettek engedve bele csíptek a tiszafába de egyből odébb zavartam őket, bár ha jól tudom az ennél sokkal rövidebb idő alatt végzett volna velük. Tanácstalan vagyok :( Köszönöm az eddigi válaszokat és bármi öttletet szívesen meg hallgatok!

2020. júl. 30. 17:13
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Azért az a szellőző nem egy életbiztosítás.

Én biztos rácsosra cserélném.


De ha fulladás lett volna, akkor nem 3 döglik meg.

2020. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Boncolni kellett volna őket, de gondolom már megszabadultál tőlük.
2020. júl. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen a boncolás nekem is eszembe jutott, de addigra már el távolítottam õket. A többi pedig azóta is jól van.
2020. júl. 31. 11:29
 7/7 A kérdező kommentje:
A rácsos ajtón gondolkodtam, de az esettleges rágcsálók miatt nem kockáztatnám meg.
2020. júl. 31. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!