Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Honnan tudom meg, hogy végleg...

Honnan tudom meg, hogy végleg megszabadultam az ágyi poloskától?

Figyelt kérdés

10 napja volt a második irtás, már az első után megcsappant rajtam a csípések száma nagyon jelentősen. De még azért akadt 1-1 poloskacsípés. A második irtás után 3 napra volt egy csípés a felkaromon, akkor találtam is az ágyban egy döglött példányt. Azóta csípés nyomot nem láttam magamon. Azaz ma találtam a lábszáramon egy külsőre a poloska csípésre hasonlító piros foltot, de mivel egyáltalán nem viszket, nem tudom biztosan, hogy az-e, vagy más. Inkább kicsit fáj, ha megnyomom. Szerintetek ez lehet azért akár poloskacsípés is? A második irtás után eltelt idő közben is, mikor éjjelente felébredtem, hogy wcre menjek, éreztem, hogy itt-ott, talp lágyabb része, tenyér, kisujj, nagyon viszket, ki van pirosodva, mindig azt hittem, hogy ismét csípés volt. De közben reggelre eltűnt a pirosság, és nem maradt nyom egyik helyen sem. Ez lehet szerintetek poloskacsípés, ha pár óra alatt elmúlik. Esetleg a lárva így csíp? Ha most megnézem a testem, csak ez az egyetlen folt van rajta, amiről, mivel nem viszket, nem tudom, hogy valóban csípés-e.

Elő példánnyal meg még nem találkoztam, igy nem tudom, hogy fogom megtudni, sikeres volt-e az irtás?

Elég sok kérdést tettem fel, nem sok tapasztalatom van a poloskával, aki már túlélt ilyet, tudna segíteni a kérdéseim megválasztásával? Köszönöm előre is!



2022. júl. 17. 20:45
 1/8 A kérdező kommentje:
A második irtás óta 10 nap telt el, az utolsó csípés pedig, amiről határozottan tudom, hogy poloskától származik, egy hete volt.
2022. júl. 17. 20:48
 2/8 anonim ***** válasza:
A poloska csípése viszket-eémúlik, majd újra fellobban ugyanott és viszket.
2022. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt nagy a fertőzöttség, akkor 2-3 irtással meg lehet tőlük szabadulni.

Kérdés, hogy mennyirre volt alapos a gázmester. Mert nálunk az ágyat és környékét plusz a képkereteket és bútor sarkokat is befújta, plusz mi pl. az irtáskor az összes ágyneműt kimostuk, aztán bármit, ami az ágyneműtartóba ment vissza bezsákoltunk és kitettünk a napra, hogy ha voltak benne dögök, azok megförmedjenek.

Három irtás volt, a második az elsőt követően 2 hétre, a harmadik kb két hónap múlva, amikor is találtam egy kósza példányt és még ha csak az az egy is volt, inkább szóltam a gázmesternek, biztos ami biztos alapon.

Ez a három irtás 5 éve volt, azóta nyomukat se láttuk a poloskáknak.

2022. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, nem nagy nálam se a fertőzöttség.

Társasházban laktok? Mert ha úgy nem jöttek vissza, az szuper. Én attól is félek, ha sikerül is az irtás, valahonnan visszajönnek. Én panelban lakom.

2022. júl. 18. 10:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Panel, igen. És most is van fertőzöttség a házban, a közgyűlésen központi irtást akartak megszavazni, de én ellene voksoltam, mert ha én saját pénzen szabadultam meg a dögöktől, akkor nehogy már más ne tudná megtenni. Nem is beszélve arról, hogy a társasház teljes megtakarítását elvitte volna.


Szóval nem jöttek vissza a dögök 5 éve, hiába volt fertőzött lakás a házban. Mondjuk abban szerepet játszott, hogy az emeleten kiürítettek és felújítottak egy önkormányzati lakást és szerintem onnan jöttek át hozzánk.

2022. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem: nálatok vizezte a szaki a szert? Mert az első alkalommal a szaki csak hozta a permetezőt, és nyomta, második alkalommal egy másik szaki a permetezőbe vizet kért, és engedett bele,nem is keveset.
2022. júl. 18. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanaz a szaki jött 3x, mindig ott helyben oldotta fel a szert vízben.
2022. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ez korrekt dolog. És azt megkerdezhetem, melyik cég volt? Lehet privátban is, ha nem akarod ide kiírni. Ne haragudj, hogy annyit kérdezek, de annyira ki vagyok akadva miattuk, ráadásul most az első találkozás velük. Szerinted egyébként elképzelhetető, hogy akár 7-8 nap is eltelik 2 csípés között?
2022. júl. 18. 19:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!