Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehet kiűzni az egeret?...

Hogyan lehet kiűzni az egeret? Hogyan lehet megszüntetni az egérszagot?

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk. A fűtetlen műhelybe beköltözött egy egér. Egyszer láttam elsurranni. Sajnos azóta egyéb nyomát is észleltem: megrágott egy pumpát (szerencsére használható maradt), és a pumpából a levegő kifújásakor azóta émelyítő egérszag árad. Nem biciklipumpára gondolok, hanem olyan lábpumpára, amivel strand-matracokat szokás felfújni.

Hogyan tudnám elérni, hogy a műhelyet elhagyja az egér?

Tápláléka nincs ott, csak búvóhelynek lehet alkalmas. Arra viszont nagyon is, mert tele van rengeteg holmival, amit óriási munka lenni kihordani. Van-e olyan szagkeltő vagy más hasonló eszköz, amit utál és otthagyja? Esetleg valami ultrahangos szerkezet, ami neki zavaró hangot bocsát ki? Áram van a helyiségben, tehát lehetne üzemeltetni.

És hogyan lehet a szagát megszüntetni? Ha átmosnám a pumpát vízzel, az jó ötlet? Vagy nyomjak bele valami erős szagú anyagot, ami elnyomja? Vagy egyszerűen várjak, és ha nem lesz többé ott egér, előbb-utóbb mindenhonnan elpárolog a szaga? Vagy a pumpába belemászhatott, oda ürített, és amíg az benne van, a szag forrása is megmarad?



2022. aug. 28. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Macska.
2022. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahol egy van, ott lehet több is.


Egércsapdák, fogók és irtók...

2022. aug. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem döglött a pumpába, akkor az nem lehet egérszagú a rágástól. A pumpák belseje egyszerűen ilyen szagú.

Egérfogókat rakj ki.

Jól írják, ahol egy van, ott lehet több is.

2022. aug. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy benne van az egérdög?

Ahogy néztem, beleférne, és a visszacsapódó lamellák miatt nem biztos, hogy ki tud jönni belőle.

Bár akkor szerintem az oldalát kirágta volna.

Esetleg csak az ürüléke került bele?


Közben interneten utána néztem, ultrahangos riasztókról olvastam. Erről kinek van tapasztalata, valóban elűzi-e az egereket? Hangyák ellen vettünk is régebben ilyeneket, de azokat (a dobozán levő hangzatos ígéret ellenére) nemigen zavarta.

2022. aug. 29. 08:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egérfogó+szalonnadarab a legjobb. A hangyaírtás viszont sokkal bonyolultabb, legjobb megakadályozni az elterjedését.
2022. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ultrahangos riasztókról rosszakat írnak a neten. A Youtube-on vannak filmek, hogy az egerek nyugodtan mászkálnak a riasztók mellett.
2022. aug. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!