Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Fügefát megtámadták a darazsak...

Fügefát megtámadták a darazsak, hogy tudnám őket elzavarni?

Figyelt kérdés
Annyira sok van rajta, hogy meg sem lehet közelíteni. Az érdekes az, hogy az eddigi években soha nem voltak rajta, még nyáron sem. Az elmúlt napokban támadták meg, de rengetegen, hemzsegnek rajta. Egész nyáron édes fügék voltak rajta azonban még akkor sem volt rajta 1 db darázs sem

2022. szept. 3. 08:59
 1/7 anonim válasza:
41%
Mondjuk szakembert kell hívni hozzá.
2022. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Darázs irtó
2022. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A darázsírtó nem "mérgezheti" meg a füge gyümölcsét?
2022. szept. 3. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:
De igen, "megmérgezheti", így csak akkor használd ha nem akarsz több fügét enni. Amúgy nekünk is sok volt, de megpróbáltam az összes fészket felkutatni és eltüntetni, utána kevesebb volt. Majd jöhet a darázscsapda.
2022. szept. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy ahol a darazsak táplálkoznak, ott nem csípnek. Én rendszeresen bemegyek akár 100-500 darázs közé is, még soha egy se csípett meg. Néha méltatlankodik, amelyikhez hozzáérek véletlenül, vagy ujjheggyel félrepöccintem a gyümölcsről, de csak körberepül, és elmegy. (Fontos: ha illatszert használsz, akkor előfordulhat, hogy támadnak. Más esetben teljesen kizárt, csak az csíp meg, amit konkrétan megfogsz. Meg ugye, a fészek közvetlen közelében támadnak, ha veszélyesnek találnak.)

Mikor érik valami gyümölcs, és minden tele van a szagával, ott esélye sincs a csapdának. Tíz éve próbálkozom mindenféle lehetséges csapdával és csalogató anyaggal, amit csak a neten írnak, mindet kipróbáltam, de feleslegesen.

Amit tenni tudsz: a ház és az összes melléképület padlását (meg minden egyéb szóba jöhető helyet) nézd végig kora reggel, és fújd le rovarirtó spray-vel a fészken ülő darazsakat, majd 10 perc múlva lökd le a fészket, és taposd össze, hogy a bábok se keljenek ki. Én sima Chemotox-szal vagy hasonlóval szoktam, évi 20-30 fészket, de ha nyúlbéla vagy, létezik direkt darázsirtó spray, amivel 2 m-ről lehet fújni.

Fogsz egy régi porszívót, minden plusz szűrőt kiszedsz belőle, csak az maradjon, ami a darazsat bent tartja. Szépen össze lehet őket porszívózni, én szedtem már össze egy nap 500-at. Mikor meguntad, a porszívó csövébe (járás közben) belefújsz vagy három rövid spriccet. Hosszút ne, mert a hajtógáz berobban... Az se veszélyes mértékű persze, de ijesztő. Vársz fél-egy órát, a darazsakat kiöntöd valami kemény felületre, és ami még él, azt agyontaposod, ne szenvedjenek. Repülni akkor már egy se fog, ha jól csináltad a spricceket, tehát nem kell félni.

2022. szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi utolso
2022. szept. 6. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a szőlőmmel vagyok így. Darázscsapdákat csináltam a you tube-ról. Rengeteget fogtam vele. Vegyszert semmi szín alatt ne használj ha te is akarsz belőle enni!
2022. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!