Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen módszert tudtok, ha a...

Milyen módszert tudtok, ha a szobai hibiszkuszomat megtámadták a fehér apró kis tetvek?

Figyelt kérdés

Ilyen szobai hibiszkuszom van, mint a képeken:

[link]

[link]


Már kétszer vettem Mospilan - Felszívódó rovarölő permeteszőszert, amit az eladó szerint vízben feloldottam és ráöntöttem a növény gyökerére, de még mindig látom jó néhány levélen, hogy a fehér kártevők ott vannak rajta.


Már dohánylevelet is beáztattam vízbe és azzal is átkentem a leveket, de még mindig semmi. :(


Sürgős tanácsokat szeretnék kérni, hogy mivel mentsem meg a növényemet!

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!



2018. ápr. 8. 22:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyes levelek a betegség miatt fényesek és ragacsosak is. :(
2018. ápr. 8. 22:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg az üvegházi molytetű, avagy liszteske nevű repkedő állatkáid vannak. (Róluk kellett volna kép, nem a növényről.)

Velük nagyon nehéz elbánni, mert a rovarölők általában vagy csak a felnőtteket viszik tökéletes hatásfokkal, vagy csak a lárvákat. A Mospilan jó ellenük, saját tapasztalat.


A leírás alapján úgy tűnik, hogy egy egész csomag Mospilant ráöntöttél a hibiszkusz tövére? Mennyi vízben?

Szerencséd van, hogy nem pusztult ki a növény.


A jó módszer az, hogy egy spriccelős flakonból szórod meg a növényt a leírás szerint bekevert szerrel, és ezt hetente megismétled, legalább 3 (vagy 4) alkalommal, hogy a frissen kikelőket likvidáld. És a többi növényedet is átnézed, hátha azokról telepszenek vissza.

2018. ápr. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2 liter vízben oldottam fel. Akkor veszek még egyet és akkor rápermetezem.


Az eladó férfi mondta hogy oldjam fel Ennyi vízben és öntsem rá.


A repkedő állatok fehérek és kicsik.

2018. ápr. 9. 07:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg egyszerűbb lenne, ha lefotóznád a tetveket. Nekem a rózsákon és a fuksziákon remekül bevált a következő házi permet: fél liter víz, egy evőkanál szódabikarbóna, egy-két evőkanál mosogatószer. Hetente egyszer, összesen legfeljebb háromszor érdemes alkalmazni (bőkezűen a levelek fonákjára permetezve). Nem hittem benne túlzottan, de működött, egy próbát megér, sokat ártani nem tudsz vele.
2018. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!