Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, a Diofalevel bolhák ellen tényleg hatásos?

Figyelt kérdés

#bolha #Diofalevel
2022. szept. 27. 01:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Az állatokat, és a környezetet is kezelni kell normálisan, ez halottnak a csók.
2022. szept. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
74%
ezt vegyszerrel old meg inkabb
2022. szept. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Milyen vegyszerrel? Melyik a legjobb? Ami esetleg gyerek közelében is használható?

Van egy 6 éves és egy 2 honapos. Nem volt még sosem ezzel gondunk, most meg már vagy egy hete szenvedünk velük, már vagy 50x atmostam mindent, forró páráal átmentem az ágyakon... Már szórtam diofalevelet mindenhova is... Mit tudok tenni még ami gyerekekre nem ártalmas? Már nagyon elegem van 😭😭😭😭

2022. szept. 27. 01:41
 4/15 anonim válasza:
100%
nem ismerek ilyet, de biztos bolha, nem lehet h poloska? en ugy tudom a bolhaknak tul meleg az emberi test. parnaban meg nem fog megelni
2022. szept. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Darius- válasza:
100%
Mibol gondolod bolha ? Lehet agyi poloska is, ahogy a 4-es irja. Akkor az nem elég, amit csinaltal. Minden kis résben megbujnak az agy alatt is, akr parketta alatt, repedésekben.
2022. szept. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen állatot tartotok, van -e bolha ellen valamivel kezelve?
2022. szept. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan szabadforgalmú rovarölő szer, amitől egy gyereknek baja lehetne akár úgy is, ha konkrétan a gyereket szórod be vele. Általában egy egész dobozzal kellene megenni egy gyereknek, hogy komolyabb probléma legyen tőle.

Mivel a konkrét problémáról semmit nem írtál, meg a körülményeidet se ismerem, ezért csak a saját példámat tudom mondani.

Egyszer csak azt vettük észre, hogy a szobában, ahová egy befogadott macska bejárt, de mi pár napig nem, rengeteg a bolha, szó szerint. Ahogy keresztülmentünk a szobán, ugráltak szét, meg fel a lábunkra.

Macska bolhátlanítva lett, a szobában meg Domotox port szórtunk szét, padlón, ágyon, mindenhol.

Két napig nem mentünk oda, akkor kiporszívóztunk, ágytakarót cseréltünk, stb. Bolhagond megszűnt.

Kérdés, hogy ti el tudtok-e menni egy napra valami rokonhoz, mert ha igen, le tudod szórni az egész lakást.

2022. szept. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A testeteken nincsenek piros csípéshelyek?

Az ágyneműn nincsenek apró, sötét foltocskák (pettyek)?

Ha bármelyik a kettő közül, akkor ágyibolha. Ilyenkor nemcsak nálatok, hanem az alsó és felső szomszédoknál is, de az is lehet, hogy az egész lépcsőházban többszöri rovarirtást kell végezni. Pár éve nálunk volt hasonló eset a lépcsőházban. A bábolnai cég embere végigjárta, megvizsgálta a lakásokat és ahol rovart talált, ott többször kellett irtást alkalmazni. Azóta nincs gond.

LÉNYEGES DOLOG, hogy ne szégyellje senki ezt a helyzetet, mert az ágyipoloska bevihető a ruhán, cipőn, táskán... is az utcáról a lakásba.

2022. szept. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Javítok: ha a kettő közül bármelyik is előfordul, akkor ágyiPOLOSKA és nem - bolha.
2022. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Van kutya kutyus és cica is, rendszeresen kapnak bolhák ellen cseppeket. Házban élünk, az allatkák az udvaron vannak, rendszeresen takarítok ezt 2 gyerek mellett nem lehet elhanyagolni. Az ágyban találtam igen, fekete és hatalmasat ugrik. De már nagyon elegem van, tele van a lábam csipessel és a kislányom lábán is van..
2022. szept. 27. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!