Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska, csak az ágynak...

Ágyi poloska, csak az ágynak a kis fa réseibe képes megbújni, vgy akár a gördeszka réseibe is?

Figyelt kérdés

Bocsi, biztos hülye kérdés, de nem rég volt ágyi poloskánk sajnos, és bezsákoztam a gördeszkám, amit most visszahoznék a kinti tárolóból, viszont ugye az irtó ember mondta, h akar poszterek mögé, (ezért le is vetette a posztert) vgy az ágyak kis réseibe is szeretnek megbújni, mert sötét hely...a poszter mögött is sötét van, ezt mondta a férfi aki irtott.


És nemtudom, h most jot teszek e magamnak, hogy az ágyi poloskas időbe kivott deszkámat visszahozom e, akkor vajon abba vhol lesz e amit nem fogok észre venni, vgy nem? Igazából senkinek nem hiányzik egy újabb irtás. Nekem most csak a deszka lapja kellene csak... De lehet jobban jarok ha vhol veszek csak egy lapot.



2022. szept. 29. 13:11
1 2
 1/14 October15 ***** válasza:
29%

Ember... nem a FA réseiben hanem az ÁGY réseiben, nincs sok közöm a gördeszkákhoz de pontosan milyen rés van egy lakkozott fadarabon? :D

A többi részét meg max berakod valami vegyszeres oldatba ázni egy darabig.

Mondjuk kétlem, hogy bármit akarnának a poloskák a gördeszkádtól.

2022. szept. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Ne tevesszen meg a neve 1-es, nem csak az agyban lakik, megbujik az mindenhol is. Szekrenyekben, tapeta mogott, parketta alatt, szonyegen,MINDENHOL, amit el tudsz kepzelni.


De kerdezo ez most jo kerdes, megfogtal :D


Tudod mit? Tedd be a fagyasztoba par napra a deszkat, ha befer, az kinyirja oket fixen, ha lenne is benne valahol pete.

2022. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Veszel poloska írtót és befújod vele a deszkádat.
2022. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
85%

Benne lehet a deszkaban is. A rovar irtot kellene megkerdezned mivel

kezeld le a deszkat. En tuti nem vinnem be a szobaba de a lakasba se mert szetszaporodhat az egesz hazban.

2022. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megvan erre, hogy mennyi ideig kell légmentesen bezsákolni a nem lefújható dolgokat. Nézz utána, most nem emlékszem, ez mennyi.


De előtte ne nyisd ki, mert amíg nem pusztultak el (erre van a bezsákolás, éhen halnak), vissza is jöhetnek és oda az irtás.

2022. szept. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben ráírnám a deszkára, hogy ágyi poloskás (csak hogy ne akarja valami gyerek hazavinni és újrahasznosítani), és kidobnám a kukába. Nem ér meg ennyit.
2022. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát egyes te total nem vgy komplett. Olvasd el a többi kommentet, es rajosz, hogy menyni helyen megtud telepedni.

2. A poloska nem tesz különbséget fa es fa között. Képzeld a deszka fa, és vannak rajta apró repedések, ha nem vadonatúj, ugyh inkább ne is okoskodj, ha még nem láttál deszkát. A poloska mindenhol is megtelepszik, lathatod a kommenteket. Ugyh ennyi. Azthitted baromi okos vagy, h szétoltasz, pedig te vagy a hülye.

2022. szept. 29. 16:34
 8/14 A kérdező kommentje:

Fu, köszönöm mindenkinek, kivétel az egyes. Ah akkor már értem miert fújta le az egész falat, tapétát is. Azthiszem megmentettetek egy újabb poloska inváziótól.

6-os!!! Jó nagy forma vagy, nekem ez eszembe se jutott volna siman kidobtam volna. Igazad van. Kifogom dobni, és ráírom majd, mivel egy komplett deszka, még ha régebbi is. Nagyon szépen köszönöm neked is, és mindenkinek is. Akkor jó, h megkerdeztem. Azthiszem nem kísérletezem, házi irtó szerrel, hanem kidobom.

2022. szept. 29. 16:37
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, 5-ös vagyok. Nem kell kidobni, csak valamennyi ideig bezsàkolni.
2022. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Pedig csak az 1-es válaszoló írt egyértelműen hasznos választ.

A poloska BÁRHOL előfordulhat a lakásban, de KIZÁRÓLAG olyan résben tud elbújni, ahová befér.

Egy gördeszka lapján hol van ekkora rés? Vagy akár egy ágy deszkáján? Az nem valami tűzifa minőség, centis repedésekkel.

Még a frissen kikelt állat is 1 mm-es. Tehát mikroszkopikus résekben még az se fér el.

A petéből, ha nincs hideg, egy héten belül kikel. Ha még melegben volt az irtás, akkor a lerakott petéből 4 nap alatt kikelt a kis állatka, tehát az már rovarirtóval elpusztítható. Egy sima, lakkozott fa nem tartalmaz olyan mély réseket, amiben úgy el tudna bújni akár egy frissen kikelt példány, hogy egy sima rovarirtó spray-vel ne lehetne elpusztítani. Sőt, még akár zuhannyal leveretve is garantáltan 100%-os eredményt lehet elérni egy gördeszkalap esetén, annyira nincs rajta búvóhely.

2022. szept. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!