Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy tudnék megszabadulni a...

Hogy tudnék megszabadulni a darazsaktól a padláson?

Figyelt kérdés

Befészkelték magukat. Nem nagy a fészek, egy pingponglabdánál alig nagyobb. Közvetlenül a tető alatt van a padlástérben.

Nyáron nem is mertem őket nagyon piszkálni, állandóan nyüzsögtek, röpdöstek a fészek körül. Azt gondoltam, hogy ha majd jön a hűvösebb idő, eltűnnek és majd akkor kidobom a fészket.

De sajnos nem! Most is ott vannak, csak nem röpdösnek, hanem gubbasztanak a fészken. Eléggé meg vannak merevedve, de látszik, hogy élnek, mozognak.

Ha így piszkálom őket, nem fognak felrepülni? Vagy várjam meg amíg fagy, hátha akkor elpusztulnak?


2022. okt. 31. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fújd le a fészket darázsírtóval.
2022. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egy konkret feszek van akkor aeriszolos darazsirto.

Egyebkent en tavasszal korbe szoktam fujni az egesz padlast Neopernin hangyairtoval. Tavoltart minden darazsat.

2022. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szomszédom mondta, hogy a légy és szúnyogírtó nem jó, és darázsírtó kell, de nekem nem volt csak légyírtó itthon. Azzal szórtam le őket a villanyóra szekrényben. Mindegyik elhullott. A lényeg, hogy sokszor és nagyon alaposan fújd le őket, és a fészket. Most azt vettem észre, hogy nem nagyon van kedvük repülni.
2022. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nemaRendőrség ***** válasza:
33%

Darázs vagy méh?

Ha utóbbi akkor ne öld meg őket, ha nagyon zavarnak akkor hívj egy méztermelőt, hátha kell nekik

2022. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Darázs! Nincsenek is sokan. 3-4 példány szokott a fészken gubbasztani.
2022. okt. 31. 12:02
 6/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Akkor tényleg csak lefújod őket és jónapot.

Vastag ruhában és valami jobb maszkkal, ha esetleg támadnának, illetve a darázs irtó eléggé ártalmas az emberre is

2022. okt. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Télre eltűnnek, aztán leszeded a fészket.
2022. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, télre eltűnnek. Csak a királynők telelnek át, elbújva valahová. Nálam már üresek azok a fészkek, amiket mostanában láttam, a dolgozók elhullottak. De ilyen hűvösben már azok is röpképtelenek, amik még élnek.

Én idén is lefújtam sima légyirtóval vagy 30-40 fészket, némelyik tenyérnyi volt. Reggel kell, mikor otthon vannak, és még nem repülnek. Akkor viszonylag sok időbe kerül nekik, mire megindulnak. A fújás után várok 5 percet, aztán lelököm és összetaposom a fészket. (Ha nem taposom össze, a bebábozódottak még kikelhetnek.) Ebben csak egy veszély van: ha a padláson a fészek alá állsz fújáskor, és a darazsak a nyakadba potyognak.

Nyáron az ilyen apró fészkeket, amikben csak pár darázs van, simán egy munkáskesztyűvel összenyomom, reggel, mikor még merevek a darazsak.

2022. nov. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!