Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit lehet tenni csótányok ellen?

Mit lehet tenni csótányok ellen?

Figyelt kérdés
Márciusban lesz egy éve, hogy a jelenlegi albérletünkben élünk a párommal. Pár hónapja találtam először két csótányt a felmosóvödörben, amit a mosogató alatt tartunk. Reméltem, hogy egyszeri eset lesz de az elmúlt hetekben többször is előfordult, hogy összefutottam 1-2 példánnyal. Egyszer reggel találtam, de a többi leginkább este volt. A lakás egyébként teljesen felújított, magasföldszinti. Én viszonylag elég sokat takarítok, utálok koszban lenni, így emiatt sem értem miért jelentek meg nálunk. Bár olvasgattam a dologról mert nem vagyok otthon a témában és láttam hogy tiszta helyeken is megjelenhetnek. Ugye van szellőzőrenszer a lakásban, holnap igyekszem is beszerezni rá szúnyoghálót hogy letakarjam. Körülnéztem a lakásban és igazából egy rést találtam a mosogató alatt, azt be fogjuk szilikonozni. Amivel nem tudom mit kezdjek az a bejárati ajtó. Van alatta egy picike rés de gondolom ott is be tudnak furakodni. Erre valamilyen megoldást keresek. Kicsit hosszúra sikeredett, de nagyon irtózok tőlük úgyhogy szeretném minél hamarabb letudni ezt a problémát, illetve azt megtudni hogy ha ilyen sűrűséggel találkoztam velük, vajon kell-e irtást végezni ellenük? Előre is köszönöm annak aki végigolvasta és tud segíteni!

2022. nov. 27. 23:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, a konyhában sosem találkoztam velük, kivéve a felmosóvödrös esetet. Általában mindig az előszobában vannak, a bejárati ajtóhoz közel. Lehetséges hogy inkább ott jönnek be?
2022. nov. 27. 23:55
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Költözz. Ha nem irtják egyszerreaz egész házban, minden lakásban, mindig lesznek csotányok. Az is lehet, hogy az egyik szomszéd gyűjtögeti a lomokat, szemetet, és ott a fészkük. Tényleg csak a költözés segít.
2022. nov. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Szólsz a főbérlőnek, aki a közösképviselőnél kezdeményezi a kértevőirtást.
2022. nov. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
20% ecet kiirtja! TapasztalT
2022. nov. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

Néha felbukkanó 1-2 darabtól még nem lesz élhetetlen a hely. Amikor felveszel valamit a földről, és szétfut alóla vagy 30, na az az igazi...

Vegyél pár ragasztós csótánycsapdát, ezek el tudják kapni azt a párat, ami bejut.

Persze, a bejutási lehetőségeket minimalizálni kell, azt jól látod.

Ha esetleg ennyi nem lesz elég, akkor kell továbbgondolni.

2022. nov. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen társas- vagy panelházakban ezt úgy szokták lerendezni a lakók, hogy letagadják azt, hogy náluk is lenne.

Ezért nehéz egy általános irtás ezekben a tömbházakban.

2022. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!