Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy irtsam ki magambol?

Hogy irtsam ki magambol?

Figyelt kérdés
Sziasztok mit csináljak ha elobb arra keltem fel hogy valami mozog a hajamba es kiugrott belole a bolha? Ma mar az 3.ot latom/erzem. Ezt hogy tudom eltuntetni magambol?
2022. dec. 13. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy bolha? Hajban tetű szokott lenni.
2022. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen biztos hogy bolha mivel a tetu sztem nem pici fekete es olyat ugrik h csak na
2022. dec. 13. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bolha nem él emberben vagy emberen, max megcsíp. Nézd meg neten a képet, tuti tetű volt, az él hajban. Az meg pár fejmosással/hajmosással elintézhető, patikában adnak rá szert.
2022. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fejtetű lesz az. Tud ám az is nagyot ugrani. A patikában lehet rá szert kapni.
2022. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Plusz a fejtetű simán megjelenik tiszta környezetben is, a bolhához meg komoly putri körülmények kellenek.
2022. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fejtetűt szerintem nem lehet bolhának nézni. (Se az elefántot.)

Bolha nem él emberben, de macskában és kutyában igen. És ha átugrik az emberre, akkor előfordul, hogy ott is marad egy kis ideig. Mikor macskám volt, időnként előfordult, hogy bolhát láttam magamon. Ehhez nem kell putri körülmény, csak egy macska. Mondjuk, télen kevésbé szaporodnak a bolhák, de ha a macska főleg bent lakik, akkor nem kizárt.

2022. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a macskát sem ártana rendszeresen bolhatlanítani, de izlések és pofonok... 🙈🙈
2022. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A macskát akkor bolhátlanítja az ember, ha bolhás. Ha nincs benne, akkor minek mérgezni szerencsétlen állatot?

Ha bolhás, azt meg úgy vesszük észre, hogy meglátjuk benne. Vagy magunkon...

Olyan ez, mint hogy a kocsi fényszóróizzóját is akkor cseréljük ki, ha kiégett. Nem előző nap, mert nem tudjuk, hogy másnap ki fog égni. És ha kiégett, akkor bizony aznap már egy lámpával közlekedünk, ameddig haza nem érünk. Vagy sokan még több napig is, ha valami bonyolult szerkezetű autójuk van, és nem két perc izzót cserélni, hanem mindenféle cuccot ki kell szerelni, amire ők maguk nem vállalkoznak.

Tehát a hibát (bolhát) már csak akkor vesszük észre, ha már fennáll a probléma.

2022. dec. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!