Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egyre több patkány van minden...

Egyre több patkány van minden településen,vagy csak a mi községünkben tűnik úgy?

Figyelt kérdés
30éve élünk itt,régebben néha jött 1-2példány,lemérgeztük,vagy elkapta kutya-macska...ezen a télen már több hullámban jöttek..arról veszem észre,hogy mindig raktam ki mérget melléképületekbe,padlásra,ha mégis próbálkoznának...ezen a télen 10ezer ft környékén tartok a méreg árával..lehet régebben a szomszédok is irtották,de megunták...?haszonállato már több éve még a környéken sincsenek...
2023. febr. 27. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nincsen. Én Győrben élek.

Te hol laksz?

2023. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Borsod
2023. febr. 27. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
rendezett környéken nincsenek patkányok, szóval nézz körül hol a hiba.
2023. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két éve élünk családi házban, még sosem találkoztam patkánnyal.

Anyuék 22 éve és ők sem.

A cégnél vannak, de az érthető, szerződésünk van egy rágcsálóirtó céggel, akik folyamatosan monitoroznak. Egyszer megszaporodtak az állatkák, hívtam a szakit, hogy jöjjön... Akkor beszélgettünk kicsit. Azt mondta az a baj, hogy néhány éve (nem emlékszem már mikor) egy eu-s rendeletet lekövetett a magyar szabályozás is és azóta kb. fele annyi méreganyag tehető a mérgekbe, mint korábban, ami azt eredményezi, hogy nagyon lassan pusztul el a patkány, vagy sehogy. Egyszerűen sokszor nem esznek meg annyit a méregből, hogy megdögöljenek, így szaporodnak, igen.

Mindenesetre ha nálunk ekkora lenne a gond, már nem gondolkoznék, hívtam volna egy rágcsálóírtót, aki jobb esetben ellát tanácsokkal is, hogy mit csinálok rosszul.

2023. febr. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Ha falun laksz, vegyél egy kutyát, amelyik jó patkányfogásra. Én nem értek a kutyákhoz, fajtát nem tudok ajánlani, de ebbe az irányba keresném a megoldást.
2023. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!