Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Patkány élvefogó mennyire...

Patkány élvefogó mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Tavasszal láttam először az udvaron patkányt, vannak csirkék, kacsák és nyilván a kukorica, búza csalogatja őket. Pár kisállatnak a fejét megrágta, de a méreg se ritkítja. Most van lehetőségem hozatni élvefogó csapdát, erről van valakinek véleménye? Mennyire hasznos? 1 csapda csak 1 patkányra elegendő? Tényleg nincs jobb ötlet ennél, a méreg is olyan hogy eltűnik, de ahol 1 patkányt látni, ott sok van. Annyira okosak hogy nem lehet túljárni rajtuk.
2022. okt. 3. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Macska a megoldas.
2022. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A macska rá se néz.
2022. okt. 3. 14:51
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Vannak patkányírtással foglalkozó szakemberek. Terrierekkel és vadászgörényekkel dolgoznak. Az egész populációt képesek kiírtani.

A takarmányt zárt tárolóban kell tartani (pl.: hordókban).


A macska a patkány ellen nem ér semmit.

2022. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi egy fészerben tartottuk a kukoricát még tavaly és előtte így oda bejárt a patkány sőt párszor éjszaka mikor bevilágítottam ott szaladgált bent.. Szomszéd adott élvefogó csapdát elég nagyot és kolbászt raktunk bele asszem pár nap volt de benne volt a csapdába mert ha éhes akkor megy a kajára. Aztán vettem egy élvefogót én is mert többször volt új patkány de ilyen kissebb csapdát vettem de abba volt mikor 1 hét után ment bele mert egyszerűen okosak tudják hogy csapda. Érdemes beszerezni egyet a kolbászt nagyon szeretik azt érdemes belerakni. Lehetőleg a kukorica közelébe rakd sarokba vagy fal mellé. Plusz kesztyűben fogd meg a csapdát mert amúgy megérzik rajta az ember szagot és elkerülik. Sok sikert!
2022. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Beinvesztálsz egy ilyenbe, vagy magad legyártod.

[link]

2022. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt tudom hogy a mérget és a csapdát is kesztyűben kell, mert a szagot megérzik. Szakember hozza az élvefogót. A termények hordóban vannak tárolva, de zárt ólba is bejárnak alul lyukat fúrva és megölik az állatokat. Már elég nagy veszteség vsn eddig és valamit ki kell találni. Az élvefogóba lesz csali, de próbálok magam is megoldani csapdát.
2022. okt. 3. 15:03
 7/15 anonim ***** válasza:

Mu az hogy bejutnak a zárt ólba?


Normális betont nem túrhatják fel!

2022. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Dehogynem, mindent kifúrnak. Úgy vsn betonozva hogy vashulladék van a beton között direkt emiatt hogy nem menjen be semmi. De már szétraktam a mérgeket és minden elfogyott, közben majd érkezik a fogó csaoda is.
2022. okt. 4. 10:03
 9/15 anonim ***** válasza:

A több évtizedes, repedt betont tönkretehetik.

De egy pár éves, 10 cm vastagot nem rágja át. Képtelenség.

2022. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
4 éves ól, 2 nagy kocsi sóder és 50 ezer ft értékű cement van benne. Patkány bármit kirág. A kukoricát 1 centi vastag falú hordóba tároltam és a tetejét kirágta 15 centi hosszú meg 5 centi széles csíkban. Flexel alig tudtam vágni a hordót, a patkány könnyen kirágta. Sőt, a betont úgy rágja mintha vaj lenne.
2022. okt. 4. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!