Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hangyák ellen mi a jó megoldás?

Hangyák ellen mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Már egy hete folyamatosan tele van hangyákkal a konyhapult, és sehogy nem tudok megszabadulni tőlük. Ügyeltem rá, hogy minden négyzetcentit alaposan letakatítsak. Letöröltem már domestossal, fertőtlenítőszerrel, sós vízzel, nincs kint semmilyen kaja van édesség ami bevonzaná őket, mégsem tudok megszabadulni tőlük és már kezd nagyon idegesítő lenni. Máshol nincsenek a lakásban, csak a konyhapultra másznak fel. Mit tudnátok javasolni?
2023. márc. 16. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hangyairto meg napi tobbszori porszivozas felmosas mindenhol. Tobb het kiirtani oket
2023. márc. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Protect Forte por bejött, de konyhapultra nem szórnám ki, kilestem, honnét jönnek és azt körbeszórtam, próbáld te is megkeresni. Figyelgesd őket. Ha nem megy valami ilyesmit próbálnék ki:


[link]

2023. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam a domestosos felmosás vált be, még száradás után is, ha előjöttek, nem élték túl.
2023. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hangyacsapda es par nap alatt eltunnek.
2023. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Raid beetetős hangyacsapda. Nálunk 2 nap után eltűnnek. Kb. havonta cserélni kell a dobozt, mert új "szaporulat" érkezik, de nekem ennyit megér.
2023. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha konyha, akkor sütőpor & (por)cukorral keverve, vagy szódabikarbóna & (por)cukor. Tudtommal mindkettőtől felfúvódnak, és elpusztulnak.


[link]

2023. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs a konyhabútorban a szemetes? Korábban nálam is ez volt gond. Mindent alaposan letakarítottam, nem volt kint étel, de hiába, megjelentek újra, mire rájöttem, hogy a bútorba beépített szemetes vonzza őket.

Egyébként 1 éve kb rászoktam a kotyogósra és azóta megritkultak a hangyák is a zacc miatt. Elvileg nem is szeretik és szagsemlegesítő hatása van. Azóta alig-alig látok hangyát a konyhapulton és a szemetesben.

2023. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ilyen cukorral kever nem jó, inkább a gyári éreg. Az egyik a protect forte rovarírtó porzószer, a másik a kemotox por változata hangyákra...

...csakhogy lakásban mindenképpen eldugott helyre szabad szórni, nehogy más élőlény hozzáférjen.

Kívül a ház körül ezeket használom, évek óta nincs hangya.

2023. márc. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!