Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Vöröshangya a kertben mennyire...

Vöröshangya a kertben mennyire károsíthatja ágyásokat, fákat, fából készült épületeket?

Figyelt kérdés
Ágyásoknál és a fák tövénél látok sokat. Milyen károkkal kell számítani? Tönkreteszi-e a növények, fák gyökereit? Mit lehet tenni? A fából készült épületeket tönkreteszi vagy sem?
2023. máj. 21. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Na ilyenről nem hallottam,hogy a vöröshagyma valamit is károsítana.
2023. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenről még én se hallottam, ez vagy egy troll kérdés, vagy alaptalan paranoia! Ezt mégis hol hallottad?

Élelmiszerből csak az ecet és a sós víz tudnak bármit is károsítani, na de egy szilárd zöldségféle...

2023. máj. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Hanhya. Nem hagyma.
2023. máj. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A hangyák elég sok kárt tudnak okozni.

Egy az, hogy fészeképítésnél kihordják a növények gyökerei közül a földet. Ami egy nagy fánál nem számottevő, viszont egy kis növényt simán kinyírnak ezzel. A növény egyszerűen kiszárad, mert nem tud vizet felvenni. A gyökerek egy részét meg is ehetik.

Kicsi növényeket mindenestől elhordanak. Reteknél, epernél nagyon jellemző a kártételük.

A fákon védelmezik a levéltetveket a ragadozó rovaroktól. Mivel a levéltetvek nem tudják megemészteni a kiszívott cukrot, így mézharmat formájában kiválasztják, és ezt eszik a hangyák.

Az érett gyümölcsbe belerágnak. Egy-egy gyümölcsből keveset esznek meg, de a rágásnál elkezd megrothadni a gyümölcs. Volt már, hogy nálam a cseresznyefán a 4 rekesz cseresznyéből 3 rekesszel tönkretettek. Összességében egy negyedkilónyit ha megehettek, de ez úgy nézett ki, hogy sok szemből nagyon keveset.

Én ilyen tájban végigmegyek a gyümölcsösben, és amelyik fán hangyát látok, azt körbeszórom talajfertőtlenítővel. Ha fészek nyomát látom az adott fa alatt, akkor be is kapálok egy adagot a fészek fölött.

2023. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!