Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A tiszafának milyen kártevői...

A tiszafának milyen kártevői vannak?

Figyelt kérdés

Ma reggel vettem észre, hogy a fiatal tiszafámat ellepte a korompenész és a hangyák tömege. Jobban szemrevételezve, apró (1-1,5 mm) piros színű valamiket fedeztem fel. Kézi nagyítóval is megvizsgáltam, legnagyobb csodálkozásomra az állatkák a burgonyabogár lárvájára tökéletesen hasonlítanak! viszont azt nem akarom elhinni, hogy ezek tényleg a burgonyabogár lárvái lennének.

Permetezőgépem nincs, ezért vettem egy szóróflakonos rovarirtót, kb.9 órakor lefújtam a fát, most (késő délután) néztem meg az eredményt - sajnos az állatkák vígan élnek!

Gépet tudok kölcsönkérni, milyen nagy hatású szert tudnátok javasolni?



2023. jún. 1. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Fotó nélkül csak tippelni lehet.

De azért csodálkoznék, ha nem levéltetvek lennének. Ezek léteznek rengeteg színben, és nagyjából minden létező növényen lakik egy faj. A fenyőféléken élő levéltetvek ürülékéből - mézharmatból - készítik a méhek a fenyőmézet. (Ezért olyan drága.)

A Spilan jó ellenük, én már használtam luc- és ezüstfenyőn élő levéltetvek ellen. (De száz más szer is jó.)

Tapadásfokozót használj hozzá, hogy a viaszos levélen megmaradjanak a permetszemcsék. (Ha kerted van, legalább a levéltetűt fel kell tudni ismerni...)

2023. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!