Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Penészes fal tisztítására ez...

Penészes fal tisztítására ez jó módszer?

Figyelt kérdés

Üdv. Van egy szoba, aminek a falai penészesek. Vettem Szavo penész elleni szert, ami hatásos, viszont nagyon erős szaga van.

Mi történne ha lefújnám a falakat, hagynám 20 percig száradni, majd lefesteném a falat. A festék szaga elnyomná a Szavo szagát?

Vagy ez az ötlet egy nagy marhaság?

(A magas páratartalom miatt alakult ki. Amit orvosolni fogok még a tél beköszönte előtt)

Válaszokat előre is köszönöm.



2023. júl. 17. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd!

A falfelületnek meg kell száradnia, a felvitt hipónak el kell bomlania mielőtt lefested. Azzal nm segítesz ha az egyik szagra ráviszel egy másik szagot, az olyan, mintha a hányás közepébe még oda is sza.nál, mert hátha annak szaga majd elfedi az előzőt!

A Szavó egy híg nátrium-hidroxid és hipó tartalmú vizes oldat. fertőtlenít, kicsit színtelenít és aztán megszárad. Szellőztesd ki a szobát és akkor kezdj el ráfesteni ha már megszáradt!

Kényszerből csináltam már, mert gyorsan kellett rendbe hozni a fürdőszobát, hogy a hipóval áttörölt felületet teljes száradás előtt festettem le. A penész köszöni szépen, utána amint lehetett előjött újra és a festésnek sem tett jót. Nem lett baja a festéknek, de a vakolat nem örült neki. Másik szobában viszont ahol száradás után festettem, ott sokkal később jött elő a penész.

A Szavónak hipó szaga van, az rövid idő alatt kiszellőzik. A mostani melegben gyorsan meg is szárad. De gondolj bele, ha zavar az erős szaga akkor képes lennél abban a szagban még festeni is?

2023. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor dobom ezt az ötletet, és marad a lassabb, viszont eredményesebb megoldás. Köszönöm a válaszodat.
2023. júl. 17. 23:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Van festékbe keverendő penész elleni folyadék.Szavózd le, várj 1-2 napot míg totál megszárad, utánna fesd le a már említett folyadékkal+festék kombóval.
2023. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Szavót kiöntheted egy kistálba, és nem fújva, hanem ecsettel vagy hengerrel viszed fel a falra. Sokkal több jut a falra, nem lesz tized akkora szaga sem, és nem fogod belélegezni sem, ami a Szavóban a legrosszabb. Egyébként igen, barkácsboltban is kapható penészoldó, külön folyadék is, előkezelésre, és festékbe keverhető is. Sokkal jobb illatuk van, mint a Szavónak, és nagyon hatásosak.
2023. júl. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves Négyes válaszoló! Meg a rés-szellőztetés mániád. Értsd már meg, hogy nem ér semmit. Tavasztól őszig folyamatosan van tárva nyitva a harmadik szoba ablaka. Gyakorlatilag 8 hónapon át, éjjel, nappal, egyfolytában, és kitárva, nem csak bukóra. Így is folyamatosan megjelent a penész, amíg a nagyteljesítményű páramentesítőt meg nem vettem. Ezen nem fog segíteni az ablakba építhető német szabványnak megfelelő rés-szellőződ! A már megjelent penészen meg pláne nem fog segíteni, oda Szavó kell, meg barkácsbolti penészölő. De nagyon remélem, hogy legalább jól megfizetik, hogy mindenhol a rés-szellőzőt ajánlgatod.
2023. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#6 Gondoltam én is arra hogy hasonlót válaszolok a 4-esnek, de nem tettem, mivel nekem ilyen rész-szellőztetőm nincsen, csak a nyitott ablak és folyamatos szellőztetés ment ami mellett a penész köszönte, de jól érezte magát továbbra is. A páraleválasztó az ami nálunk is segített. Nem tökéletes, mert a párát gyártjuk fürdéssel, főzéssel, a sima létezéssel is, de ha egy ilyen szellőztető eredményes lehetne, akkor már rég eredményes kellett volna legyen a 2db 10cm átmérőjű szabad szellőzőnyílás a konyha falában az ablak felső sarkában, amit a gáz miatt kötelező volt eleve betenni.
2023. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ROHNSON R-9612 páramentesítő megfelelne a célra?
2023. júl. 18. 16:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Amit én vettem tavaly, kétszer ilyen erős és 3 literes a tartálya, ami egy teregetés alkalmával megtelik. Így én a 2 literes tartályt kevésnek gondolom, és a teljesítménye alapján ez a gép csak egy helységre jó. De a vevők jót írnak róla, így ha neked ez nem gond, akkor jó vételnek tűnik.
2023. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Te milyen típust használsz?
2023. júl. 18. 19:08
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 A mienk (7-es vagyok) Trotec TTK 100 S.

4,3 literes a tartálya, semmi bonyolult digitális kijelző, egyszerűen beállítható, mint pl. egy szimpla hősugárzó. A víztartálya viszonylag könnyen kiemelhető és kiönthető - de mérete miatt a kádba vagy vécébe könnyebb, mint a csapba önteni a vizet. Ráadásul a kifújt levegőt a terelőlapjaival kicsit lehet irányítani. A mosókonyhában oda szoktam állítani a ruhaszárítóhoz és kissé ferdén pont a ruhákra fújatom belőle a levegőt, ami jó száraz. Gyorsabban száradnak a ruhák.

Nem könnyű a készülék üresen sem, de gurul, így könnyen át tudom tenni egyik helységből a másikba. Ha lépcsőn kell le-fel vinni (a pincébe szoktuk néha beállítani, az nekünk egy plusz szoba) az is megoldható.

Ezt a típust már nem lehet venni de van hozzá hasonló most is.

Az ára elég durva, majdnem háromszorosa annak amit mutattál, de nekünk megérte.

Az is biztosan jó készülék, csak gyakrabban kell üríteni a tartályt. A párom mindig kicsit túlzásba szokott esni amikor műszaki cikkeket vesz. :)

2023. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!