Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit csináljak a hangyákkal a...

Mit csináljak a hangyákkal a cicám táljánál?

Figyelt kérdés
Panel lakás, második emelet, kb 1 hónapja megjelentek a hangyák a cicám táljánál ahol eszik.:( Eddig soha nem volt ilyen, 25 éve itt lakunk, takarítok, fertőtlenítek ugyanúgy, mint ahogy eddig is. Már mindent kipróbáltam, tettem ki hangyacsapdát többet is, lefújom ahogy meglátom őket. Már ott tartunk, ahogy kiteszem a cicám ételét, alig eszik belőle, pár percre otthagyja, és már hemzsegnek a táljában a hangyák.:( Ma reggel is tettem a táljába száraz tápot, annyit hogy mire hazaérek elég legyen neki, nem sokat egyébként, evett belőle, és mire hazaértem tele volt a maradék tápja hangyával, 4 órát voltam távol. Mit csináljak hogy eltűnjenek végre?
2023. júl. 31. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Èn is jàrok így nèha. Mondjuk èvente 2x. Èn olyankor alaposan felmosok ecettel, lefújom domestossal. Szivaccsal kèzzel mosom, hogy biztosan èrje mindenhol . Eddig mindig eltűntek.
2023. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. júl. 31. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is feltűnnek évente egyszer-kétszer. Alapos fertőtlenítős felmosás, majd beszoktam fújni a macskatálak környékét biokillel. Megvárom, hogy megszáradjon és úgy teszem le a tálakat, a lefújt zóna mellé pedig megy a raid hangyacsapda, a mi hangyáink ezt jobban szeretik, mint a macska kajáját szerencsére, aki mégis a kaja irányába indulna, az meghal. :D

Olvastam olyat is, hogy egy peremes tálcába vizet kell tenni és abba a cica tálakat. Nem tudom, hogy ez mennyire segít. Nem mennek bele a tálba oké, de gondolom keresnek más ehetőt a lakásban...

2023. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kutasd ki, hol jutnak a hangyák a lakásba és a kijáratot fújd le hangyaölő psrayjel. Ha nálatok laknak (leginkább a fel-le vezető csövek tájékán, akkor ott irtsd ki őket.

Szomszédban nincsenek? Irtsátok közösen.

2023. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2023. aug. 1. 11:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"tettem ki hangyacsapdát többet is"

És mi történt? Hangyacsapdán csalétket értesz?

Egyetlen hangyacsapdának elégnek kell lennie ahhoz, hogy eltűnjenek a hangyák. Ezek a szerek úgy működnek, hogy a hangyák behordják a bolyba, mindegyik eszik belőle, és nagy egyetértésben elpusztulnak.

Milyen csalit használsz? Pl. a Protect nevűt nem szeretik. De az is működik, ha több eszed van, mint a hangyáknak.

Gondolom, megfigyelted már, hová hordják el a macskakaját, hol a bejáratuk. A vonulást látod.

Erre a helyre tegyél ki egy körömnyi macskakaját, mert azt láthatóan szeretik, kissé szétkenve pl. egy darab alufólián. Várd meg, hogy belepjék a hangyák. Akkor öntsd rá a csalit, amit amúgy nem hordanak el. Ha átveszi a macskakaja szagát, akkor el fogják vinni, és a bolyban majd megeszegetik.

Ha eltűntek, akkor szüntesd meg a lyukat, ahol kijártak hozzád. (Ha megmaradnak, akkor hiába csinálod, mert keresnek/készítenek új lyukat.)

Ha csak lefújod őket, akkor csak az a pár döglik meg, amit lefújtál.

2023. aug. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és tegyél oda valami bútort, nehogy a macska egye meg.
2023. aug. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Protect-t vettem először, azt raktam ki. Majd vettem egy Raid-t, most mindkettő kint van. Köszi a tippet, megpróbálom!
2023. aug. 3. 11:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!