Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Akinek volt már ágyipoloska...

Akinek volt már ágyipoloska fertőzése, hogyan oldottátok meg, hogy ne hurcoljátok be munkahelyre, rokonokhoz, stb? Vagy nem is mentetek sehová a fertőzöttség alatt?

Figyelt kérdés
Még nem tudom, poloskám van-e, de dolgozni nyilván járnom kéne, illetve az idős szüleimhez is minden héten megyek segíteni ebben-abban. Meg lehet akadályozni, hogy átvigyem nekik, vagy akkor hónapokig se meló, se család? A neten egy csomó mindent írnak a teendőkről, de erről semmit.

2023. aug. 17. 13:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért aggódom, mert ha pl. szüleimhez behurcolom, onnan a nagy, zsúfolt házból az Úristen se irtja ki, és nekik is rossz lesz, meg én is újrafertőződhetek.
2023. aug. 17. 13:51
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Családomban volt nemrég egy utazáskor fertőzés, ruhák utána kimosva, nem lett semmi gond belőle.
2023. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Azonnal irtó. Kicsit drága de inkább ez. Nekünk 1 hét telt el és irthatatlan lett. Összes bútor, matrac kuka 😓

Sok millió forint ment a kukába

2023. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
75%

Uhh, #3 nagyon sajnálom. Egyszer mi egy külföldi munkaúton kaptunk ilyeneket. Mivel nem mi foglaltuk a szállást, hanem a HR, ezért a mi kéréseinkkel nem is foglalkozott a személyzet. Kb. 5 nap volt, mire a HR osztály méltóztatott bármit is tenni. Az hagyján, hogy addigra az a kínai kolléga, akinél először találtak teljesen sokkos állapotban volt (nem ismert mást, introvertált nő volt, kb. 20-30, főleg európai férfi között), addigra jöttek a kutyákkal (USA, Keleti part) és mindent vittek 95 fokban kifőzni. Rengeteg ruha, bőrönd, személyes holmi ment tönkre. Az összes laptopot elvitték hőkezelésre. Elvileg nem kellene, hogy bajuk essen, de nem mindenki úszta meg.


Ha valami miatt, ezért mindenképp vegyél ki szabadságot, és rögtön kérj profi segítséget. Főnökként, de munkatársként is, én agyfaszt kapnék, ha az egyik dolgozóm elkezdené teríteni a poloskáit. Tényleg döbbenetes károkat tudnak okozni.

2023. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

U 4-es ez durva..

Na ezért nézem meg én hogy hol alszok bárhova megyek. És ez sajnos nem a tisztasagon múlik. Nálunk 1 porszem sem volt, fehér zokniban akár az erkélyre is mehetsz nálunk, de szörnyű volt ahogy egettuk a bútort. A szívem hasad meg ha vidszagondolok rá. Minden egyedi kézzel készített bútor volt. Nem túlzok, de szerintem 8-9millió biztos volt (akkor vettük a házat nemrég, mindent kikellett dobni, rengeteg ruhát is, kb 2 db bugyink nem volt akkora volt a fertőzés. Sosem felejtem.. Az egész testem tele van csipes nyommal, sosem fog eltunni. Akkor voltam 20 éves, igy nyomoritott meg pár(több 100..) genyvas poloska. Se rövid nadrág, sem rövid ruha mert undorító a lábam.... Azóta 3 havonta kötelezően hívjuk az írtot, igaz azota elköltöztünk, és nincs is poloska de mielőtt bekoltoztünk is mindent atfujattunk,meg az ablak keretet is kívülről. Soha többé nem akarom azt atelni amit akkor.... 7 éves sztori de élénk az emlék. És hogy honnan kaptuk őket? A felettünk lakó Romanoktol...

2023. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
34%

Ezt én azért egy kicsit túlzásnak érzem. Mármint azt, ha valaki kidobja a többszáz ezres bútorait matracait. Már csak azért is, mert kiírtható. Kb 10 flakon 500 ml-es írtószer + ózongenerátor, és meszeltek az ágyipoloskának.


Egyálltalán nem kell semmit kidobni. Amit lehet mosni, azt azonnal 60 fokon ki kell mosni. Majd az ágyat és 2 méteres körzetét lekezelni vegyszerrel. A legeldugotabb rédzt is. Képkereteket, ha van tapéta azok illesztéseit. A ha van parketta, laminált padló stb, azok illesztéseit. A konektorokat kipórszívózni, áramtalanítani, majd a konektror környékéres is mehet az vegyszer. Aztán mehet az ózon generátor. Ennél az3rt óvatosan, merr ami oxigént lélegez, ( ember, állat, növény ) azoknak sem tesz jót. Teljesen fertőtleníti, szaggmentesíti a szobát.


Aztán mindezt 3-4 héten keresztül hetente egyszer elvégezni.


Garantáltan megszabadul az ember az ágyipoloskától.



Szóval maximális hülyeség ágyat, matracot stb kidobni.

2023. aug. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!