Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A köpetes COVID teszt az a...

A köpetes COVID teszt az a fajta, ami a jelenlegi fertőzöttséget tudja kimutatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem vagyok nagyon otthon a gyorsteszt témában, de ha jól emlékszem, egyszer ezt mondta nekem egy gyógyszerész, hogy ezzel lehet megnézni. Mert a másik IgG teszt csak azt mutatja, ha átesett az illető, de a fertőzés pillanatában nem mutat ki semmit.

Valaki tudna segíteni, hogy jól emlékszem-e és a kőpetes alkalmas rá?


Köszi szépen!



2022. aug. 17. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen a köpős és a az orrban turkálós teszt is az aktuális fertőzést mutatja ki.

Az IgG és IgM az ami az antitesteket mutatja ki, amik a fertőzés után alakulnak ki. Az IgG az néhány héttel a fertőzés után emelkedik meg, és hónapokig magas, az IgM a fertőzés után néhány nappal kezd emelkedni, és néhány hét után eltűnik.

2022. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor szuper, jól emlékeztem!

Köszi szépen a gyors választ.

2022. aug. 17. 10:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. A vérből vett teszt az, ami a már több nap óta fennálló vagy már lezajlott fertőzést mutatja ki. A nyálas vagy orrban túrkálós pedig a mostani fertőzést.
2022. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi otthon úgy láttuk, hogy ez a köpős teszt akkor a legjobb, mikor már megjelentek a tünetek és akkor pár napig.

Az antigén, egyébként a vírus egy darabját jelenti és logikus, hogy előbb a nyálkahártyában van több vírus, később jut át máshova.

Az antitest pedig a szervezet/immunrendszer által válaszul termelődik, így ezek száma később kezd csak emelkedni.

2022. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jól kioktatott a patikában a hölgy, hogy már csak ilyen van, ami a meglévőt mutatja ki, mert a fél ország le van oltva és felesleges volna a másik tesztet árusítani.. :D

Végül orrnyálkahártyásat kértem, mert a köpetes csak akkor releváns, ha van köhögés, amivel szakad fel a dolog. Nem vészes ez sem, kicsit kellemelten, meg jó nagyokat tüsszögtem tőle. Szerencsére negatív lett.

Fesztiválon voltunk és olyan irdatlan rosszul vagyunk párommal, hogy attól tartottunk Covid. Ő be is lázasodott tegnap, nekem csak hőemelkedés, meg nagyon kapar, fáj a torkom, most már orrom is kezdi a bulit.

2022. aug. 17. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos a gyorsteszt pozitiv biztosabb inkább (kevesebb a fals pozitív mint fals negatív), szóval kb ha kimutatja, akkor szinte biztos az, ha nem, akkor viszont lehet covid attól még.

Ezért volt úgy, hogy akinek a gyorsteszt negatív volt, PCR-el kellett megerősíteni, de fordítva elfogadták a gyorstesztet.

2022. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Páromnak is negatív lett végül. Ha ő pozi lett volna, kételkednék, de így talán nem fals.
2022. aug. 17. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb, de ha valakinek az egész családja beteg és csak egy negatív van, akkor az nem annyira hihető.
2022. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen persze, az úgy azért gyanús. Lehet pár nap múlva tesztelünk még egyet, ha nem lennénk sokkal jobban.
2022. aug. 17. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!