Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lisztmoly,ételmoly lárvák...

Lisztmoly,ételmoly lárvák kiírtása hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha befújom a konyhát molyírtóval akkor az csak a molyokra lesz hatásos?Vagy kiírtja a lárvákat is?Tele van a plafon lárvákkal.

2023. aug. 29. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A konyhát ne fújd be molyírtóval, akkor dobhatsz ki minden ételt amire ráfújtad. Ha meg nem fújtad be vele attól nem fog elpusztulni.

Az élelmiszer moly nagy ellenségem, évek óta hadakozunk. Hiába van a zacskó zacskóban, az dobozban, akkor is megjelenik, mert sok élelmiszernek már ott van a csomagolásán amikor megveszem. Ilyen a liszt, búzadara és hasonlók.

Az ilyet be szoktam tenni pár napra a fagyasztóba, azzal csökken az esélye a peték kikelésének.

Ami valamennyire bevált, hogy jól szeparálva tartom a dolgokat. Ahogy írtam, ami veszélyforrás azt zip-es zacsóba teszem eleve és próbálom egymástól dobozokkal is szeparálni.

De amikor a moly megjelenik és letette a petéit, azok elkezdtek kikelni, onnan csak az a megoldás ha kidobsz mindent amihez hozzáférhetett, ami nem élelmiszer azt is átnézed, ha lehet átmosod. Nekem fészkelt már bele papírszalvéta csomagba, találtam vécépapírban is, mert nem értettem, hogy honnan a fenéből kerülnek elő újra meg újra.

Van molycsapdám több is a spájzban kirakva, de így is megjelennek mindig ezek a dögök. Bármiben megtalálhatod őket, magkeverékben, rizsben, tészta mellett is, de volt, hogy átfúrta a csokoládé fóliáját is.

Porszívózd le a lárvákat és mindent - de tényleg mindent szedj elő és nézz át! Amiben látod a vékony szálacskáikat, a csomósodást, a kis likacskákat a csomagoláson az kíméletlenül kuka, általában minden felbontott kajába belemennek. Ami sértetlen csomagolású azt mosd le vagy legalább nedves ruhával töröld le és elkülönítve tedd el, mert lehet hogy maradt rajta pete és az megint kikel és elterjed mire észreveszed. Ahogy már írtam, még a papír dolgokat, edényeket, dobozokat is nézd meg, nekem a kis rohadékok még üres műanyag doboz tetejének hajlatába is bebábozódtak.

Kitartás, nagy meló lesz és majd nagyon fog fájni, hogy mennyi munka és mennyi kidobott kaja lesz a vége. Részvétem!

2023. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huuu.köszi.Leporszívozni a lárvákat ez soha nem jutott volna eszembe..Nyilván utána porzsákot azonnal eltüntetni a lakásból.
2023. aug. 29. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Igen, ezt érdemes, mert ettől nem pusztulnak el, bebábozódnak. De így egyszerűbb és kevésbé undorító összeszedni őket, mint hogy potyogjanak a seprűtől meg másszanak a lapáton. A repülő molyokat is könnyű porszívóval elkapni.
2023. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy átnézz mindent, és dobd ki, amiből folyamatosan jönnek elő. Enélkül hiába kapod el, amit előmászott, ha holnapra újak jönnek elő.

Aminek a csomagolása lyukas (akár nejlon is lehet), azt kidobod. Amit molymentesnek gondolsz, azt vagy csavaros befőttes üvegbe teszed felhasználásig, vagy fagyasztóba. Mindent, amiben gabonaszármazék lehet. Utána teszel ki molycsapdát, hogy amit még nem vettél észre, azt is elkapd.

2023. aug. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!