Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehetne megszabadulni...

Hogyan lehetne megszabadulni tőlük?

Figyelt kérdés
Feküdtem az ágyon és éreztem hogy valami megcsípett de nem tudtam megfogni a barna kis izét mert ide-oda elpattant, valószínűleg bolha, esetleg ágyipoloska, bár nincs háziállatunk. Éreztem hogy 2 helyen is megcsípett tutira, mégsincs nyoma. (?) Van valami házi megoldás vagy muszáj lenne irtókat hívni ha csak 1-2t vettem észre eddig van több is?

2023. szept. 11. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Az ágyi poloska nem ugrik. Csak mászik. Lehet, hogy bolha volt vagy halucináció. Mert ezeknek többnyire van nyoma. De mivel a piros folt a szervezet reakciója, állítólag vannak, akiknél nincs nyoma a poloskacsípésnek. Az ágyneműn is kereshetsz maradványokat vagy kis fekete pontokat.

Mit lehet tenni házilag? Sok cikk van erről ágyi poloska címszó alatt. Kimoshatod az ágyneműt 60 fokon. Rovarirtóval átfújhatod az ágy alját és környékét. Bio Kill vagy Draker RTU a leggyakrabban használt permetező flakonok. Bolha és poloska ellen is.

A szakemberekkel ellentétben a házi irtás nem hoz azonnali eredményt. De kordában tarthatja a populációt és két hetenként ismételve előbb-utóbb kiirtja az összeset.

Ami fontos: nem szabad a fertőzést széthordani az ágy szétszedésével, mozgatásával, kidobásával. Ezek le vannak írva a net-es cikkekben.

2023. szept. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hát az bolha. Én is ezzel küzdök, behordta a cica a pincébe onnan meg mi a ruhánkkal. Mire észre vettük már késő volt, mert jól elszaporodtak a pincében. 3 naponta permeteztem neocidollal odalent, amit kaptam az állatorvostól, de mint halottnak a csók, ezer csípés van rajtam és már a házban is ugrálnak. Ózongenerátort is próbáltam, nem jött be egyenlőre. Most úton van az 5 literes biokill. Nem tudom, hogy meg tudunk-e szabadulni tőlük, de én már rendesen rettegek. Csak engem csípnek... Cicák egyébként kaptak bolhaírtót és ki vannak tiltva.
2023. szept. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!