Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csótányírtás utáni fenntartás...

Csótányírtás utáni fenntartás bolti termékekkel tartós lehet?

Figyelt kérdés
Permetezve volt 3 hónapja a házunk.2hónap után Biostop csapdákat raktam ki,hogy megfigyeljem mi a helyzet.4-ből 3 csapdafogott 1-1 kicsit.1 hónapja nem láttam se élőt,se elpusztultat.Ma hajnalban láttam egy közepes nagyságút az előszoba közepén felfurdulva.Még élt,de gondolom még hatott a permet.Felhívtam a szakembert,hogy mit tegyek.Szerinte ha szükséges 3-4 havonta ismételhetjük,mint a társasházaknál.Nagyon drága hafolyamatosan ismételni kell majd.20ezer Ft minden alkalommal.Biostop csapdát veszek még.Már 6 hetevan kint,bár ragad,de papír szerint annyi a javasolt max idő.Javaslatot szeretnék kérni,hogy ez mellett mit tudnék tenni még vagymár így kell élnünk,hogy mindig figyelni ezeket?!
2023. szept. 22. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A csótányoknak van gradiációs idejük, azaz olyan időszak, amikor mozognak, egyébként meg nem. Ez az időszak kb 3 hónapja kezdődött, de már véget ért és így nem lesz újabb járkálás jövő májusig. DE! Ha nem figyeltek a tisztaságra, akkor bármikor előfordulhatnak. A halott csótányod valszeg azért lehetett, mert nem talált vizet és kiszáradt. Ez a legfontosabb dolog: a lakásban ne legyenek koszos, ételmaradékos helyek és víz. Ha ezt meg tudod oldani, akkor nem lesz velük gondod. Csótány amúgy mindenhol van, ahol csatorna van. A társasházak különösen kitüntetett helyek.
2023. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm,igyekszem folyamatosan tisztaságot tartani.Minden nap porszívózok.Fürdőszobát is próbálom minél szárazabban hagyni esténként.Heti 2x fertőtlenítőt öntök a lefolyókba.Ezt még a szakember javasolta.Konyha külön van azt nehezebb figyelnem,még felújítás előtt áll de ott is igyekszem a gyerekek után mindig felseperni.Többször mosogatok stb...

Csapdát még veszek azzal ártani nem ártok.Remélem igazad lesz és szeptemberrel már remélem többet nem látok.

2023. szept. 22. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!