Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csótánymentes a ház?

Csótánymentes a ház?

Figyelt kérdés
Volt nyáron permetezésünk.A hatása elvileg október közepéig tartott.Csapdák szeptemberben fogtak utoljára csótányt.Azóta takarítás alkalmával találok kisebb döglötteket.Nagyon zavar,mert sokszor ezekből nem tudom eldönteni,hogy állunk,milyen régi lehet.Ma a kislányom komódját rendszereztem.Forgatva voltak a ruhák,de a nyári napozók nem és azon a részen találtam ma egy döglöttet.Fogalmam sincs mióta lehetett ott,mert azokat a ruhákat nem hordtuk,csak a szekrényben voltak.Kicsit tanácstalan vagyok.Takarítás alkalmával mostanság találok elhalt egyedeket.Húzgálom a bútorokat,pakolom ki a szekrényeket hogy áttöröljem.Ezeket ugye nem csinálom rendszeresen csak bizonyos időközönként.Kertes házban lakunk egyébként.Véleményt szeretnék kérni,akinek van tapasztalata.
2023. okt. 30. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha elot nem talalsz, akkor nincsenek.
2023. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Utoljára szeptember közepén volt egy döglődő közepes méretű,de azt cipővel valószínűleg behoztam,mert kint a teraszon volt 1 cipőm,amit sokáig kint hagytam és bevittem elrakni,de az is felfordulva volt,akkor még tartott a hatása a szernek.Azóta tényleg nem találkoztam élővel se haldoklóval.Sokat vagyok fent a gyerekek miatt,így ilyenkor figyelek is.Kint is volt permetezés,most ott porozgatok.
2023. okt. 30. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Keress rá a neten, mert ilyenkor kertvárosi erdei csótány is lehet, ami nem káros (nem tud a házban elszaporodni, nem talál kaját). Hasonlít a német csótányra, de netes kép alapján el tudod dönteni, melyik.
2023. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kertes ház, akkor nézz rá a kuka környékére, vegyél szabad forgalomban kapható csótány csapdát. Tedd a teraszra és a kukák köré ki.

Amit még nagyon nézz át az a vízakna. Amiről írsz nekem a szennyvízhálózatokban elszaporodó csótányra vall. Ha itt látsz valamit akkor panaszbejelentéssel tegyél a helyi népegészségügyhöz. Az majd intéz egy hálózat fertőtlenítést. Legalábbis én így szoktam intézni az ilyen panaszokat.

2023. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Így tudtuk meg májusban,hogy lecserélték a vízórát és a szakember mondta,hogy csótány van itt is az aknában.Tehát nem csak nálunk volt ebből azt szűrtem le.Ott is lepermetezték nyáron.Kinyitottuk és benne is.Ez megoldás lenne?
2023. okt. 30. 19:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok éve közegészségügyes vagyok, eddig én ezzel a típusú közönséges csótánnyal nem találkoztam mint egészségügyi kártevő családi házakban. Valami megváltozott, mert idén nyár elején több ilyen panaszbejelentésem volt, én mit ügyintéző.Én a vízművekkel fertőtlenítettem, a csatornahálózatot, mindenütt a csatornából jött fel, és szépen a nyílászárókon másztak be a házakba.


Lehet hogy megoldódott a problémád, de meggyőződni csak akkor tudsz róla ha teszel ki új csapdákat a kritikus helyekre, addig nem tudhatod.

2023. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben.Ez annyi lenne,hogy betelefonálok és jelzem,hogy a vízaknában csótányok vannak?Esetleg utánna történik valami ellenőrzés vagy ilyesmi?Nem volt szükség sosem ilyesmire.
2023. okt. 31. 00:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem betelefonálsz, hanem írsz. Ha tudod használni az e-papír szolgáltatást akkor ott (ügyfélkapu kell hozzá, meg némi türelem ha először használod az elektronikus szolgáltatást), vagy postai levélben.

A közigazgatás az írásban beadott kérelmekkel foglalkozik, szóval a betelefonálás nem működik. A szó elszáll az írásnak nyoma van.

Igen történik ellenőrzés, helyszínen arról értesítenek.

2023. okt. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem, hogy a vízaknának (tehát ahol a víz bejön a telekre meg a vízóra van) mi köze a szennyvízhálózathoz? Nálunk az teljesen külön van. Nehogy félreértsék, aztán emiatt húzódjon el.
2023. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A ház előtt van egy csatornafedő plusz az út szélén egy esővíz elvezető.Ugye ezeket nem tudjuk ,hogy állnak.Egy biztos,hogy jöttek valahonnan.Régi ház ráadásul a konyha külön van és ma pont ott találtam egy friss döglött fél centis egyedet.A küszöböket szórom rovarírtó porral ez végett,hogy ami betéved remélhetőleg elpusztuljon.Már a gélen gondolkozom,hogy vegyek.Annyira kikészít,hogy sose lesz vége már ennek.
2023. okt. 31. 13:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!