Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Sajnos ágyipoloskat fedeztem...

Sajnos ágyipoloskat fedeztem fel. Ha kidobom a ágyat szekrényeket, ruhákat kimosom zsákba teszem a díszeket stb. Csak egy matrac marad majd amin alszok meg a tv a szobába a tvbe nem mennek bele ugye?

Figyelt kérdés

nov. 8. 04:57
 1/9 A kérdező kommentje:
A ágyneműt 90fokon kell kimosni de a ruhákat is?
nov. 8. 04:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőmnek nem volt könnyű dolga, mindezek ellenére háromszor volt nála szakember mire megszabadult tőlük. Kitartás!
nov. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szőnyeg és kanapé tisztítás után tűntek el. Tvbe szekrénybe nem mennek bele.
nov. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

"A ágyneműt 90fokon kell kimosni de a ruhákat is?"

Elegendő a 60 fokos mosás. Vagy szárítógép.

Én is láttam magamon csípéseket 1-2 hónapja. Kb. 3-at/éjszaka. Meg 1-2 fekete mákszemet az ágyneműn. És olyasmiket, ami akár levedlett kitin is lehetett. Élő poloskát nem. Szóval egy enyhe fertőzés lehetett. Lehet, hogy csak 1 rovar.

Kimostam az ágyneműt, pizsamát. Kiporszívóztam az ágyat. (Bár eközben semmi petét vagy hasonlót nem láttam.)

Egy teljes flakon biokill poloskairtót kipermezteztem az ágy köré a padlószönyegre és az ágy oldalára. Nem mentem át másik szobába, ott maradtam csalinak. Pizsamára húzott zokniban aludtam. A nyakamat nem találták meg, úgyhogy nem csíptek tovább.

4-5 nap múlva a mákszemek sem jelentek meg az ágyon. Valószínűleg kinyiffantak a rovarok, ahogy nap mint nap átmasíroztak a mérgezett területen. Két hét múlva még egy flakont szétfújtam a biztonság kedvéért. (Ezúttal Vebi Draker RTU-t, bár a biokill poloskairtó is hatásos volt.) Azóta semmi.

Egyszóval - van remény.

nov. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És azt írják a neten, hogy a ruhákkal nem szabad széthurcolni a lakásban a poloskákat, amikor mosni viszik őket. Zsákba kell tenni ott ahol vannak és a kádba kiszórni. Vagy egyenesen a mosógépbe.
nov. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elbűjnak a padlórèsbe, szegèlybe, matrac varrás alá stb.
nov. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, dobd ki a Tv-t is.
nov. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ingyen átveszem
nov. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azonnal hívni kell az írtókat, mert a nagy pakolással csak szétszórod a petéket.
nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!